Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikRPGANDiOSWWW
Okładka Granblue Fantasy (AND)

Granblue Fantasy

Klasyczna bijatyka stworzona przez gigantów gatunku z japońskiego studia Arc System Works. Tytuł osadzony został w uniwersum niesamowicie popularnej mobilnej gry Granblue Fantasy, które stworzona została przez twórców serii Final Fantasy.

RPG | fantasy | na 2 osoby | 2.5D | podzielony/wspólny ekran

Okładka Granblue Fantasy (AND)

producent: Cygames

wydawca: Cygames

Strona oficjalna

data premiery gry:

10mar2014

WWW

1maj2014

iOS AND
Kolekcja gier
Obserwuj grę

Granblue Fantasy na WWW, AND i iOS to niezwykle popularna mobilna gra RPG, w której gracze podróżują poprzez świat fantasy, składający się z setek wysp unoszących się w przestworzach. Deweloperem tytułu jest japońskie studio Cygames. Ten niezwykle wpływowy mobilny deweloper powstał w 2011 roku i ma na koncie kilka hitów, takich jak Rage of Bahamut oraz Shadowverse. Największą produkcją twórców pozostaje jednak Granblue Fantasy, które zadebiutowało w 2014 roku. Od tamtej pory gra przyciągnęła kilkanaście milionów graczy, głównie w Japonii i wschodniej Azji, dzięki czemu stała się rozpoznawalną marką z licznymi adaptacjami w postaci serii anime, książek, komiksów itd.

Fabuła

Akcja Granblue Fantasy rozgrywa się w fikcyjnym świecie fantasy. Składa się on z setek wysp unoszących się w morzu chmur, między którymi ludzie przemieszczają się w okrętach powietrznych. Główny bohater gry mieszka na spokojnej i niewielkiej wyspie o nazwie Zinkenstill. Wraz ze swoim przyjacielem, niewielkim smokiem o imieniu Vyrn, wyrusza na poszukiwania dawno zaginionego ojca, od którego niespodziewanie dostaje list. Wkrótce na swojej drodze spotyka Lyrię, dziewczynę dysponującą tajemniczą mocą, pozwalającą przywoływać jej legendarne astralne bestie. Mimo niebezpieczeństwa protagonista postanawia pomóc nieznajomej, którą ścigają wysłannicy Imperium Erste, planujący wykorzystać jej dar do podboju świata. Historia Granblue Fantasy została przedstawiona w obszernej kampanii, podzielonej na rozdziały i korzystającej z formuły znanej z gier visual novel. Fabuła wzbogacana jest regularnie o nowe poboczne scenariusze i eventy, przedstawiające nowych bohaterów oraz miejsca.

Mechanika

Granblue Fantasy to tradycyjne mobilne RPG, działające w modelu free-to-play. Gracze wcielają się w dowódcę grupy najemników, którzy podróżują po świecie, wykonując zadania i przeżywając przeróżne przygody. Walki z przeciwnikami odbywają się w systemie turowym. W naszej drużynie znajduje się maksymalnie sześciu bohaterów, z których jednocześnie tylko czwórka bierze udział w starciu. Siła zespołu zależy od poziomu doświadczenia herosów, a także broni znajdujących się w ekwipunku oraz astralnych bestii, które możemy przywoływać zadając pokaźne obrażenia wrogom. Nowych bohaterów, broń oraz bestie otrzymujemy w nagrodę za ukończenie poszczególnych rozdziałów kampanii oraz dodatkowych scenariuszy, a także wydając walutę premium, którą są magiczne kryształy.

Tryby gry

Poza kampanią fabularną, Granblue Fantasy oferuje także tryb zabawy kooperacyjnej, posiadający odrębne misje o rosnącym stopniu trudności. Dodatkowo niektóre walki, określane przez twórców mianem rajdów, możemy zakończyć prosząc o pomoc innych graczy. Grający otrzymują także możliwość łączenia się w sformalizowane grupy, ułatwiające zdobywanie doświadczenia oraz wykonywanie misji.

Kwestie techniczne

Granblue Fantasy posiada wysokiej jakości dwuwymiarową oprawę graficzną, która wyróżnia tytuł na tle innych produkcji mobilnych. Większość dialogów w grze została w całości zdubbingowana przez dziesiątki profesjonalnych japońskich aktorów, świetnie znanych fanom anime. Tytuł posiada pokaźnej wielkości symfoniczną ścieżkę muzyczną, w której możemy usłyszeć kompozycje Nobuo Uematsu.

Warto zaznaczyć, że przeglądarkowa wersja gry współpracuje jedynie z przeglądarką Chrome.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   Internet    

Rozmiar aplikacji: mała (do 50 MB)

Wymagania wiekowe Granblue Fantasy

12+

Wymagania sprzętowe Granblue Fantasy

WWW

WWW

  • Wykorzystuje:
  • Przeglądarka Chrome
iOS
AND
WWW