Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikRPGMMOPC
Okładka Drakensang Online (PC)

Drakensang Online PC

Sieciowy RPG akcji, będący kontynuacją serii Drakensang. Nasz bohater przemierza świat fantasy, wykonując rozmaite zadania i zabijając hordy wrogów. Gra wprowadza szereg usprawnień graficznych, fabularnych i funkcjonalnych w odniesieniu do poprzednich części.

RPG | fantasy | zagraj za darmo | widok izometryczny | RPG akcji

PC Windows
Okładka Drakensang Online (PC)

producent: Bigpoint

wydawca: Bigpoint

Strona oficjalna

Polskie napisyPolskie napisy

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji PC:

24lipca2012

Drakensang Online to sieciowe RPG akcji free-to-play w klimatach Diablo, w którym przemierzamy krainę fantasy i walczymy z potworami. Tytuł jest kolejną odsłoną cyklu Drakensang. Grę stworzyło niemieckie studio Bigpoint Berlin, które wypuściło ją na platformie PC.

Fabuła

Tym razem znacznie więcej uwagi niż scenariuszowi poświęcono samej mechanice zabawy. Co więcej, porzucono licencję The Dark Eye, czyli gry fabularnej, w której świecie osadzone był dwie pierwsze części. Na potrzeby Drakensang Online wykreowano całkiem nowe uniwersum fantasy, dzięki czemu twórcy mieli większą swobodę w projektowaniu lokacji oraz fabuły. Akcja ma miejsce w podzielonym na kilkanaście regionów świecie Duria, gdzie uczestniczymy w rozmaitych przygodach.

Mechanika

Zabawa w Drakensang Online sprowadza się do zabijania hord przeciwników i odwiedzania podziemi, do których kierują nas kolejne zlecenia. Z czasem rozwijamy też możliwości wirtualnego bohatera, reprezentującego jedną z czterech klas, którą wybieramy na początku rozgrywki. Są to: Spellweaver (magik kontrolujący żywioły ognia, lodu i błyskawic), Dragonknight (wojownik specjalizujący się w walce na krótkim dystansie), Ranger (łucznik) oraz Steam Mechanicae (rzemieślnik walczący rozmaitymi wynalazkami).

Świat gry został podzielony na trzynaście zróżnicowanych regionów: Grimmagstone, Kingshill, Wiltwuxshire, Slifmoor, Shorefolk, Teganswall, Norselands, Helios, Atlantis, Sea of Shadows, Myrdosch, Lor'Tac i Qaizah. W każdym z nich czekają na nas inne przygody, przeciwnicy i łupy wypadające z pokonanych wrogów. Podczas zabawy zdobywamy bowiem nowe wyposażenie, w tym pierścienie, bronie czy elementy zbroi. Wpływają one na statystyki postaci, np. jej siłę, obronę czy szybkość. Dodatkowo bohaterowie rozwijają się w ramach trzech drzewek – Experience, Knowledge oraz Fame. W pierwszym przypadku za zdobyte punkty doświadczenia odblokowujemy nowe moce, w drugim zwiększamy statystyki pokroju szybkości i siły, a w trzecim zyskujemy specjalne zdolności, np. zwiększające o 1% obrażenia zadawane innym graczom.

Tryby gry

Drakensang Online umożliwia rozgrywkę na kilka sposobów. Oprócz zabawy z innymi osobami, możemy wykonywać zadania związane z głównym wątkiem lub brać dodatkowe zlecenia od postaci NPC, w których walczymy z przeciwnikami sterowanymi przez SI. Dostępne są też wyzwania dla wysokopoziomowych postaci i tymczasowe eventy.

Kwestie techniczne

Drakensang Online to przeglądarkowa produkcja stworzona dzięki technologii Nebula Engine, znanej z dwóch pierwszych odsłon cyklu. Aplikacja została napisana w języku C++ i wykorzystuje Javę. Niektórzy producenci przeglądarek wycofali się z jej wspierania, więc w 2015 roku deweloperzy udostępnili klienta pozwalającego na uruchamianie gry z dysku komputera.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: massive online multiplayer   Tryb multiplayer:   Internet    

Ocena czytelników: 6,7 / 10 na podstawie 782 głosów czytelników.

Oczekiwania czytelników przed premierą: 8.6 / 10 na podstawie 166 głosów czytelników.

Gry podobne do Drakensang Online

Klasyfikacja PEGI Drakensang Online

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra zawiera elementy przemocy. Gra, która pozwala łączyć się z innymi osobami poprzez Internet.
Drakensang Online - testujemy przeglądarkowe Diablo
Drakensang Online - testujemy przeglądarkowe Diablo

Przed premierą 15 września 2011, 11:36

Chyba najważniejszą kwestią dla wielu graczy dotyczącą produkcji typu free-to-play jest to, jak bardzo są one darmowe (tak, zdaję sobie sprawę, że sugestia, jakoby słowo to można było stopniować, brzmi absurdalnie). Drakensang Online wypada na tym polu całkiem dobrze, bo wszystkie zadania, jakich podjęliśmy się w becie, udało nam się wykonać z mniejszymi lub większymi problemami bez dokonywania żadnych opłat. Walutą dedykowaną mikropłatnościom są tak zwane mroczne monety – za nie kupujemy różnego typu esencje (gwarantujące dostęp do lepszych wersji ataków specjalnych), eliksiry, a także wszelkie przedmioty.