Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość pozostałe 18 lutego 2012, 13:09

autor: Maciej Jałowiec

Drakensang Online dostępny w dziale Darmowych Gier

Dział Darmowych Gier na gry-online.pl wzbogacił się o kolejny tytuł. Mowa tutaj o pierwszej, należącej do sektora Free2Play, odsłonie serii Drakensang. Drakensang Online, wydany przez firmę Bigpoint, zachowuje wierność pierwowzorowi i reprezentuje gatunek hack’n’slashy, jednocześnie funkcjonując w przeglądarce internetowej.

Drakensang Online dostępny w dziale Darmowych Gier - ilustracja #1
W SKRÓCIE:
  • hack’n’slash osadzony w realiach fantasy;
  • gra funkcjonująca w przeglądarce, choć istnieje możliwość pobrania jej na dysk;
  • dostępne tryby PvP i PvE;
  • trzy postaci do wyboru;
  • wysokiej jakości grafika jak na grę funkcjonującą w przeglądarce.

Podobnie jak wcześniejsze części cyklu, Drakensang Online reprezentuje gatunek hack’n’slashy i jest osadzony w klimatach fantasy. Przed rozpoczęciem przygody, gracz wybiera jedną z trzech dostępnych postaci (Rycerz Zakonu Smoka, Czarodziej Kręgu lub Strażnik Lasu), a następnie zaczyna zabawę, która może koncentrować się na wykonywaniu zadań w trybie PvE lub walce z innymi graczami na arenie PvP. Warto zwrócić uwagę na rzadko spotykaną wśród gier przeglądarkowych różnorodność i rozległość przedstawionego świata – na gracza czeka bowiem do przeczesania mnóstwo lasów, wiosek, bagien i jaskiń. Co ciekawe, gra nie musi koniecznie działać w przeglądarce – można ją również uruchamiać z dysku po uprzednim pobraniu stosownej aplikacji. Dzięki zastosowaniu silnika graficznego Nebula3 udało się w ramach tej gry przeglądarkowej stworzyć grafikę, która swoją jakością dorównuje wcześniejszym odsłonom serii.

Drakensang Online dostępny w dziale Darmowych Gier - ilustracja #2

Seria Drakensang, określana jako klon słynnego Diablo, odniosła komercyjny sukces i znalazła sobie wierne grono zwolenników. Pierwsza część, opatrzona podtytułem The Dark Eye otrzymała w naszej recenzji notę 8.5, natomiast według serwisu metacritic.com średnia ocen wynosi 75/100. Kontynuacja, Drakensang: The River of Time, otrzymała u nas ocenę 8.0. Radon Labs, studio deweloperskie odpowiedzialne za tę serię, zostało w połowie 2010 roku wykupione przez producenta i wydawcę darmowych gier przeglądarkowych Bigpoint, co zaowocowało stworzeniem Drakensang Online.

Aby samodzielnie przetestować grę w akcji, zapraszamy do działu Darmowych Gier na gry-online.pl. Więcej informacji o Drakensang Online można znaleźć również w naszej Encyklopedii.