Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 18 lutego 2012, 14:13

autor: Adrian Werner

Far Cry 3 - nowy zapis video z rozgrywki

Fani serii Far Cry nie mieli w tym tygodniu powodów do narzekań. W ciągu ostatnich kilku dni dowiedzieliśmy się wielu nowych rzeczy na temat tego projektu, zobaczyliśmy świetny zwiastun i poznaliśmy datę premiery. Teraz do tego wszystkiego możemy dodać robiący spore wrażenie ponad pięciominutowy zapis rozgrywki.

Dobiegający już powoli końca tydzień zaowocował prawdziwym wysypem informacji i materiałów graficznych na temat Far Cry 3. Poznaliśmy masę konkretów na temat mechanizmów rozgrywki i obejrzeliśmy spektakularny zwiastun, który przy okazji ujawnił datę premiery. Ponadto na naszym serwisie pojawiła się obszerna zapowiedź gry. Brakowało jedynie nowych zapisów video z rozgrywki. To niefortunny stan rzeczy postanowił zmienić niemiecki serwis eLhabib publikując poniższy ponad pięciominutowy filmik.

Możemy na nim obejrzeć m.in. jak główny bohater gry czyści z wrogów wraki statków, kieruje samochodem terenowym i zjeżdża po linkach. Trzeba przyznać, że materiał prezentuje się wybornie.

W Far Cry 3 wcielimy się Jasona Brody’ego, który ma nieszczęście znaleźć się na opanowanej przed piratów i psychopatów tropikalnej wyspie. Jego przyjaciel zostaje zabity, a dziewczynę porywają lokalne bandziory. Fabuła ma mieć znacznie bardziej psychologiczny charakter niż to, co zaoferowała część druga. Scenariusz podkreśli przeżycia głównego bohatera, a w trakcie kampanii spotkamy wiele niezrównoważonych psychicznie postaci.

Far Cry 3 - nowy zapis video z rozgrywki - ilustracja #1

Gra ponownie zaoferuje sporą swobodę działań. Możliwe będzie zarówno ciche pozbawianie życia wrogów, jak i zabawa w stylu Rambo, gdzie z okrzykiem na ustach i karabinem w rękach wpadamy w sam środek obozu wrogów. Dużą rolę odegra tym razem interakcja ze zwierzętami zamieszkującymi wyspę. Niektóre z nich posłużą nam za pożywienie, a inne spróbują na nas zapolować.

Far Cry 3 tworzony jest z myślą o konsolach PlayStation 3 i Xbox 360 oraz pecetach. Według twórców edycja komputerowa zaoferuje znacznie ładniejszą grafikę. Premiera gry zapowiadana jest na 6 września tego roku.