Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 14 lutego 2012, 14:52

autor: Kamil "Wiz" Jędrasiak

Wysyp informacji na temat Far Cry 3

Na łamach magazynu EDGE pojawiła się obszerna zapowiedź gry Far Cry 3. Redaktor pisma ujawnił kilka interesujących informacji na temat nowej produkcji studia Ubisoft Montreal. Tekst opisuje m.in. swobodę podczas wykonywania misji, wpływ wydarzeń na psychikę bohatera oraz wykonanie środowiska naturalnego.

Wysyp informacji na temat Far Cry 3 - ilustracja #1

W SKRÓCIE:

  • wszystkie misje można wykonywać na różne sposoby
  • fabuła skupia się na osobistych motywacjach bohatera
  • środowisko i wydarzenia mają wpływ na psychikę postaci
  • ekosystem ma być realistyczny jak nigdy dotąd

Redakcja magazynu EDGE miała okazję przyjrzeć się bliżej trzeciej odsłonie popularnego FPS-a Far Cry. Swoje wrażenia opisała w kilkustronicowej zapowiedzi. W artykule tym znalazło się wiele informacji, które z pewnością zainteresują wszystkich fanów wyczekujących na premierę nowego dzieła Ubisoftu.

Jeśli lubiliście poprzednie części Far Cry za swobodę działania i otwarty świat, możecie spać spokojnie. Twórcy nie rezygnują z tych rozwiązań i zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami, grę będzie można przechodzić na wiele sposobów. Lokacje zostały zaprojektowane w taki sposób, aby gracz mógł zdecydować, czy woli wykonać frontalny atak na obóz wroga, czy też bezszelestnie wyeliminować przeciwników za pomocą noża. Nic nie stoi także na przeszkodzie, aby zająć dogodną pozycję i wystrzelać bandziorów z broni snajperskiej, lub też podłożyć ładunki wybuchowe pod ich stanowiska i z uśmiechem na twarzy podziwiać fruwające w powietrzu ciała. Każdy sposób jest skuteczny, wszystko zależy jedynie od pomysłów i preferencji gracza.

Wysyp informacji na temat Far Cry 3 - ilustracja #2

Fabuła Far Cry 2 przenosiła gracza do Afryki, gdzie musiał odnaleźć i wyeliminować znanego handlarza bronią. Nieoczekiwany splot wydarzeń sprawił jednak, że trafił on w sam środek konfliktu pomiędzy lokalnymi bojówkami walczącymi o wpływy. Aby wykonać główne zadanie, bohater musiał sprzymierzyć się z wrogiem i jako płatny najemnik wykonać szereg misji zlecanych przez zwaśnione frakcje.

Redaktor EDGE poświęcił także sporo uwagi historii i sposobom jej przedstawiania. O ile fabuła w Far Cry 2 miała charakter polityczny, o tyle opowieść w najnowszej części przybierze formę bardziej psychologiczną. Sytuacja, w której znalazł się główny bohater – Jason Brody – oraz dziejące się wokół niego wydarzenia będą miały znaczący wpływ na jego psychikę. Nie jest on w końcu zahartowanym w boju komandosem, tylko zwykłym człowiekiem, który przypadkiem znalazł się w poważnych kłopotach. Przykładem tego typu działań jest misja zlecona przez pewnego naukowca, która polega na zdobyciu rzadkiego gatunku grzybów z podwodnego systemu jaskiń. Gdy Jason trafia na miejsce, otaczająca go ciemność i ciasne pomieszczenia sprawiają, że jego umysł zaczyna wariować. Bohater ma problemy z orientacją i utrzymaniem równowagi, obraz robi się rozmyty i lekko „przygaszony”, obiekty pojawiają się i znikają w jednej chwili. Twórcy zapewniają jednak, że nie chcą robić z Far Crya psychodelicznego survivalu – gra nadal pozostanie klasycznym shooterem.

Wpływ tropikalnej wyspy na ludzką psychikę zostanie przedstawiony także w postaci bohaterów niezależnych. Zarówno wspomniany wcześniej naukowiec, jaki zwykli wrogowie mają problemy z osobowością. Szczególnym przypadkiem szaleńca będzie Vaas, czyli główny przeciwnik gracza. Przykłady jego zachowania zostały już pokazane podczas pierwszych prezentacji gry na konferencji w Los Angeles.

Wysyp informacji na temat Far Cry 3 - ilustracja #3

Na koniec kilka słów o środowisku, w którym toczy się akcja Far Cry 3. Jak wiadomo, zadaniem gracza będzie przeżycie i ucieczka z tropikalnej wyspy. W podobnej scenerii umiejscowiona była pierwsza część serii, jednak tym razem twórcy skupili się na bardziej realistycznym odwzorowaniu środowiska naturalnego. Oprócz bujnej roślinności w grze pojawiają się także wodne i lądowe zwierzęta, które będzie można upolować. W głębi dżungli to jednak one mają przewagę i role niekiedy mogą się odwrócić. Przybrzeżne wody zamieszkiwać będą stada rekinów, które chętnie posilą się głównym bohaterem lub którymś z jego wrogów. Nie zabraknie także mniej niebezpiecznych stworzeń, takich jak jaszczurki czy ptaki. Cały ekosystem ma stanowić spójną całość, która zachęci graczy do dokładnej eksploracji.

Jeśli zainteresowały was powyższe informacje, koniecznie odwiedźcie nasz newsroom w czwartek. Tego dnia Ubisoft ma zamiar zaprezentować nowy zwiastun Far Cry 3. Poinformujemy was o tym, gdy tylko będzie dostępny. Sama gra trafi na rynek pod koniec bieżącego roku. Zagrać w nią będą mogli posiadacze komputerów PC oraz konsol PlayStation 3 i Xbox 360.