Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 7 czerwca 2011, 14:10

autor: Marcin "Sarge" Skierski

Far Cry 3 zaprezentowany w ruchu. Premiera w 2012 roku

Firma Ubisoft na konferencji prasowej w Los Angeles zaprezentowała w akcji Far Cry 3. To tak naprawdę pierwsza okazja na ujrzenie tego tytułu w ruchu. Potwierdzono przy okazji, że pełna wersja zadebiutuje na rynku w przyszłym roku.

Firma Ubisoft na konferencji prasowej w Los Angeles zaprezentowała w akcji Far Cry 3. To tak naprawdę pierwsza okazja na ujrzenie tego tytułu w ruchu. Potwierdzono przy okazji, że pełna wersja zadebiutuje na rynku w przyszłym roku.

W grze wcielamy się w Jasona Brody’ego, który trafia na nieznaną, tropikalną wyspę. Całkowicie odcięty od świata i rozdzielony ze swoją dziewczyną, główny bohater postanawia jak najszybciej opuścić to miejsce. Nie jest to oczywiście łatwe, bo wokół czai się wielu szalonych morderców, którzy bez mrugnięcia okiem są w stanie odesłać nas do lepszego świata.

Prezentacja zaczyna się całkiem spokojnie – Brody właśnie obserwuje pobliski obóz, gdy jeden z bandytów wymierza mu cios prosto w głowę. Odzyskuje przytomność w towarzystwie niejakiego Vaasa, który po krótkiej pogawędce zrzuca go w przepaść do wody. Po wydostaniu się z krępujących więzów, ocalały bohater postanawia jak najszybciej odpłacić się swoim egzekutorom, a przede wszystkim skorzystać z oddalonego spory kawałek stąd helikoptera.

Po drodze do celu widzimy, jak Brody rozprawia się z kolejnymi przeciwnikami. Jest walka wręcz, zachodzenie wroga z nożem od tyłu, a nie brakuje także otwartej wymiany ognia. Jej zwieńczeniem jest próba ucieczki wspomnianym śmigłowcem – próba nieudana, bo szybko zostaje on zestrzelony. Główny bohater znowu wpada w ręce Vaasa i demo w tym momencie się kończy.

Far Cry 3 zaprezentowany w ruchu. Premiera w 2012 roku - ilustracja #1

Całość sprawia bardzo pozytywne wrażenie i nastraja optymistycznie przed premierą wyznaczoną ogólnie na 2012 rok. Bardzo ładnie prezentuje się oprawa graficzna, choć bardziej szczegółową dżunglę mimo wszystko widzieliśmy już w Crysisie. Jej jakość możecie oglądać na załączonych zdjęciach. Far Cry 3 zmierza na pecety, PlayStation 3 oraz Xboksa 360.

Jeśli chcecie dowiedzieć się więcej na temat nadchodzącego dzieła studia Ubisoft Montreal, zapraszamy do przeczytania naszej zapowiedzi. Rozkładamy tam całą prezentację na czynniki pierwsze i przyglądamy się najdrobniejszym detalom pokazu. Z kolei na łamach serwisu tvgry.pl pojawił się zapis wywiadu z producentem gry.

Far Cry 3 zaprezentowany w ruchu. Premiera w 2012 roku - ilustracja #2
Far Cry 3 zaprezentowany w ruchu. Premiera w 2012 roku - ilustracja #3
Far Cry 3 zaprezentowany w ruchu. Premiera w 2012 roku - ilustracja #4
Far Cry 3 zaprezentowany w ruchu. Premiera w 2012 roku - ilustracja #5