Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 7 czerwca 2011, 14:14

autor: Aleksander "Olek" Kaczmarek

Data premiery i nowy zwiastun Dead Island

Polscy deweloperzy goszczący na targach E3 nie próżnują. Firma Techland pokazała w Los Angeles nowy zwiastun swojej zombiastycznej produkcji Dead Island. Brytyjska spółka Deep Silver, która jest wydawcą gry, ujawniła także oficjalny termin premiery. Najwcześniej, bo 6 września, na pogrążoną w chaosie, fikcyjną wyspę Banoi wybiorą się amerykańscy gracze. W Europie gra zadebiutuje trzy dni później.

Polscy deweloperzy goszczący na targach E3 nie próżnują. Firma Techland pokazała w Los Angeles nowy zwiastun swojej zombiastycznej produkcji Dead Island. Brytyjska spółka Deep Silver, która jest wydawcą gry, ujawniła także oficjalny termin premiery. Najwcześniej, bo 6 września, na pogrążoną w chaosie, fikcyjną wyspę Banoi wybiorą się amerykańscy gracze. W Europie gra zadebiutuje trzy dni później. Tytuł ukaże się w wersjach na komputery PC oraz konsole Xbox 360 i PlayStation 3.

Zaprezentowany na targach E3 nowy trailer Dead Island nie jest już tak poruszający jak zwiastun opublikowany w lutym, ale pozwala poczuć przedsmak tego, co czeka nas w grze. Są więc tropikalne plenery, cała masa różnorakich broni (od kijów bejsbolowych i maczet, po strzelby i karabiny maszynowe), pojazdy, efektowne eksplozje, hektolitry krwi oraz hordy zombie.

W oficjalnej notce prasowej wydawca po raz kolejny zapewnił o sandboksowym charakterze rozgrywki, co za tym idzie gracze będą mieli dużą swobodę w eksplorowaniu zakątków polinezyjskiej wyspy. Twórcy Dead Island zapowiadają też emocjonujący system walki, nastawiony głównie na starcia w zwarciu. Nie zabraknie również mechanizmu umożliwiającego tworzenie własnych broni do walki z zombie.

Przypomnijmy, że kilka dni temu ruszyła przedsprzedaż gry. Zamawiający Dead Island przed premierą mogą liczyć na specjalną Edycję Gore. Od standardowej będzie się ona różnić okładką oraz bonusami w postaci dodatku DLC Krwawa Łaźnia oraz dwóch schematów broni – Brain Wave Bomb i Ripper.

Więcej o grze dowiecie się z lektury zapowiedzi w serwisie GRY-OnLine.pl. Zachęcamy także do zapoznania się z opiniami Czytelników, którzy mieli okazję zobaczyć grywalną wersję Dead Island w siedzibie Techlandu.

  1. Video E3 2011
  2. Video gameplay #2
  3. Video gameplay #1
  4. Video teaser - part 1: Tragedy hits paradise
  5. Video trailer #1
  6. Video GC 2007