Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 31 sierpnia 2012, 11:53

Drakensang Online ma już ponad 10 milionów kont

Drakensang Online świętuje zakończenie pierwszego roku na rynku. Z okazji tej rocznicy pochwalono się, że gra ma już ponad 10 mln zarejestrowanych użytkowników.

Drakensang Online ma już ponad 10 milionów kont - ilustracja #1

Specjalizująca się w grach przeglądarkowych firma Bigpoint poinformowała, że Drakensang Online może się pochwalić ponad dziesięcioma milionami zarejestrowanych użytkowników. Warto dodać, że tytuł ten wystartował w sierpniu zeszłego roku, więc ogłoszenie dzisiejszych wieści zbiega się w czasie z obchodami pierwszej rocznicy tej produkcji.

Bigpoint przygotował z tej okazji sporo atrakcji. Wszystkie osoby, które subskrybują darmowego newslettera firmy otrzymają 250 punktów Action Wisdom. Ponadto w najbliższych dniach odbędzie się szereg konkursów zorganizowanych dla społeczności graczy i nie zabraknie w nich cennych nagród. Niestety, nie podano żadnych konkretów na ten temat.

Twórcy gry upatrują źródła jej sukcesu m.in. w częstych aktualizacjach. Od czasu startu otwartej bety zawartość Drakensang Online uległa czterokrotnemu rozszerzeniu, dzięki wprowadzeniu masy nowych poziomów, potworów, bossów, umiejętności oraz przedmiotów. Dodano też nową profesję Myśliwego i tryb PvP. Sporej popularności przysparza projektowi również przyjemna dla oka, trójwymiarowa grafika, znacząco odbiegająca od prostego 2D, jakie oferuje większość konkurencyjnych produkcji.

Drakensang Online ma już ponad 10 milionów kont - ilustracja #2
Niedawna aktualizacja wprowadziła do gry Atlantydę.

Plany na kolejne dwanaście miesięcy przewidują cotygodniowe aktualizacje, wprowadzenie nowych funkcji i lokacji oraz dodanie czwartej klasy. Szczegóły nowej profesji ujawnione mają zostać wkrótce.

Drakensang Online ma już ponad 10 milionów kont - ilustracja #3 Drakensang Online to przeglądarkowa gra roleplaying korzystająca z modelu darmowego z mikropłatnościami. Choć jest to kolejna odsłona popularnego cyklu cRPG studia Radon Labs, to jednocześnie znacząco różni się od poprzednich jego części. Zamiast drużyny gracz kontroluje tylko jedną postać, a rozgrywka utrzymana jest w klimatach hack-n-slash. W przeciwieństwie do swoich poprzedników Drakensang Online nie korzysta też z licencji popularnej stołowej gry fabularnej The Dark Eye. Z tego powodu akcja toczy się w zupełnie nowej krainie, zamiast w znanej i lubianej Aventurii.