Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 3 sierpnia 2018, 12:17

W Detroit: Become Human zagrało już 1,5 mln osób

Borykające się ostatnio z problemami wizerunkowymi studio Quantic Dream ma powody do zadowolenia – w ich najnowszą produkcję, czyli Detroit: Become Human, zagrało już 1,5 mln ludzi.

Detroit: Become Human święci kolejne triumfy. - W Detroit: Become Human zagrało już 1,5 mln osób - wiadomość - 2018-08-03
Detroit: Become Human święci kolejne triumfy.

Detroit: Become Human przyciągnęło do siebie już 1,5 mln ludzi, którzy łącznie spędzili przy najnowszym tytule studia Quantic Dream 20 mln godzin. Informacja pojawiła się na oficjalnym Twitterze gry. To niewątpliwy sukces ekipy Davida Cage’a – produkcje tego dewelopera nie cieszyły się dotychczas tak dużą popularnością (najlepiej poradził sobie Heavy Rain, ale nawet opowieść o Mordercy Origami potrzebowała więcej czasu, by znaleźć 1,5 mln odbiorców).

Twitter Detroit: Become Human.
Twitter Detroit: Become Human.

Ciekawe, czy na sprzedaż Detroit: Become Human wpłynęły w jakiś sposób kontrowersje związane zarówno z zarzutami o toksyczną atmosferę, seksizm oraz rasizm w Quantic Dream (powiązane z przegranym ostatnio procesem), jak i sposobem ukazania przemocy wobec dzieci w najnowszym tytule francuskiego dewelopera, przeciw któremu – słusznie czy nie – protestowały liczne organizacje zajmujące się tym problemem.

Detroit: Become Human to nietypowa produkcja należąca do gatunku nazywanego czasem „interaktywnymi filmami”. Poznajemy w niej historię trzech androidów, próbujących odnaleźć swoje miejsce w skomplikowanej pajęczynie ludzkiego społeczeństwa. Gra zadebiutowała 25 maja b.r. i jest dostępna wyłącznie na konsoli PlayStation 4. Warto też odnotować, że twórcy zadbali o przygotowanie profesjonalnego polskiego dubbingu, które próbkę znajdziecie poniżej.

  1. Quantic Dream – strona oficjalna
  2. Recenzja gry Detroit: Become Human – Blade Runner dla mas