Filmomaniak.pl Newsroom Filmy Seriale Obsada Netflix HBO Amazon Disney+ TvFilmy
Wiadomość filmy i seriale 3 sierpnia 2018, 12:23

autor: Adrian Werner

Kraven Łowca - wróg Spider-Mana dostanie własny film od Sony Pictures

Sony Pictures ma plany wyprodukowania filmu o Kravenie Łowcy, czyli klasycznym wrogu Spider-Mana. Na razie do opracowania fabuły zaangażowano scenarzystę serii The Equalizer.

Na razie nic nie wiadomo na temat fabuły filmu. - Kraven Łowca - wróg Spider-Mana dostanie własny film of Sony Pictures - wiadomość - 2018-08-03
Na razie nic nie wiadomo na temat fabuły filmu.

Wytwórnia Sony Pictures bardzo chce mieć własne kinowe uniwersum komiksowych adaptacji. Od premiery filmu Venom dzielą nas jeszcze dwa miesiące, a firma już przymierza się do opracowania produkcji o Kravenie Łowcy (ang. Kraven the Hunter), czyli jednym z najstarszych i najgroźniejszych przeciwników Spider-Mana.

Sony Pictures zatrudniło do napisania scenariusza filmu z Kravenem Richarda Wenka, który ma na koncie fabuły takich tytułów jak Bez litości (ang. The Equalizer), Mechanik: Prawo Zemsty (ang. The Mechanic), Jack Reacher: Nigdy nie wracaj (ang. Jack Reacher: Never Go Back) czy Bez litości 2 (ang. The Equalizer 2).

Kraven najczęściej polował na Spider-Mana, ale zmierzył się również z wieloma innymi superbohaterami i superłotrami z uniwersum Marvela. - Kraven Łowca - wróg Spider-Mana dostanie własny film of Sony Pictures - wiadomość - 2018-08-03
Kraven najczęściej polował na Spider-Mana, ale zmierzył się również z wieloma innymi superbohaterami i superłotrami z uniwersum Marvela.

Oczywiście, zlecenie opracowania scenariusza wcale nie znaczy, że film ostatecznie zostanie skierowany do produkcji. Zapewne wszystko zależeć będzie od tego, jak w kinach poradzi sobie Venom. Ta pozycja zadebiutuje na początku października i wydaje się dosyć ryzykownym projektem. Tytułowa postać znana jest bowiem głównie jako superłotr będący rywalem Spider-Mana, który nie pojawi się w filmowej adaptacji.

Kraven Łowca będzie miał ten sam problem. W jego przypadku sytuacja może okazać się nawet bardziej skomplikowana, gdyż postać ta w praktycznie wszystkich wcieleniach była czarnym charakterem, podczas gdy Venomowi w miarę często zdarzało się pełnić rolę anty-bohatera.

Warto przypomnieć, że Sony Pictures rozważa również inny film wchodzący w skład tego uniwersum w postaci Silver & Black, opowiadającego o przygodach dwóch kobiet - Silver Sable oraz Black Cat. Początkowo premiera planowana była na początek 2019 roku, ale wytwórnia zrezygnowała z tego terminu. Mająca wyreżyserować ten tytuł Gina Prince-Bythewood stwierdziła niedawno, że scenariusz nie spełniał do końca oczekiwań. Dlatego zdecydowano się mocno przerobić cały projekt i na razie nie wiadomo kiedy ruszą zdjęcia.

  1. Oficjalna strona Sony Pictures