Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 3 sierpnia 2018, 13:05

World of Tanks otrzyma polskie czołgi

Firma Wargaming zapowiedziała dodanie polskich czołgów w kolejnej aktualizacji World of Tanks. Drzewko technologiczne naszego kraju pojawi się w grze 29 sierpnia wraz z nową mapą.

Polska społeczność World of Tanks wreszcie otrzyma możliwość pokierowania rodzimymi czołgami. - World of Tanks otrzyma polskie czołgi - wiadomość - 2018-08-03
Polska społeczność World of Tanks wreszcie otrzyma możliwość pokierowania rodzimymi czołgami.

Na początku tygodnia rozpoczęły się zapisy na specjalny turniej World of Tanks, którym twórcy chcą uczcić rocznicę powstania warszawskiego. Jak się okazało, nie jest to jedyna atrakcja dla rodzimych fanów tej sieciowej produkcji. Jakiś czas temu firma Wargaming ujawniła, że Polska będzie kolejną frakcją po Włoszech, która otrzyma dostęp do swoich maszyn w grze. Dziś zdecydowano się ujawnić najważniejsze szczegóły na temat przybycia polskich czołgów, które zadebiutują 29 sierpnia razem z aktualizacją 1.1.

Pod koniec miesiąca w World of Tanks pojawi się 10 rodzimych maszyn, już teraz dostępnych na serwerze testowym. Część z nich to pojazdy prototypowe, które nigdy nie trafiły do (szerszego) użytku. Dotyczy to głównie ciężkich pojazdów od poziomu VIII wzwyż: 53TPMarkowskiego, 50TP Tyszkiewicza i 60TP Lewandowskiego. Na niższych poziomach naszą nację reprezentują cztery lekkie czołgi: 4TP, 7TP, 10TP oraz 14TP. Natomiast w środku stawki znalazły się dwa czołgi zaprojektowane przez konstruktora Edwarda Habicha (40TP i 45TP) wraz z 25 TP KSUST II. Więcej informacji na ten temat znajdziecie na oficjalnej stronie gry.

Polskie czołgi sprawdzimy na polskiej mapie i z polską muzyką na rozpoczęcie rundy. - World of Tanks otrzyma polskie czołgi - wiadomość - 2018-08-03
Polskie czołgi sprawdzimy na polskiej mapie i z polską muzyką na rozpoczęcie rundy.

Na tym nie koniec. Twórcy przygotowali także nową mapę – zapowiadaną parę miesięcy temu Studziankę. Osadzono ją w miejscu największej bitwy pancernej na terenie Polski w trakcie drugiej wojny światowej, która rozegrała się blisko miejscowości znanej od 1969 roku jako Studzianki Pancerne. Wargaming postanowiło oddać lokalny charakter mapy i wyróżnić ją na tle innych lokacji poprzez muzykę. Zamiast dać jeden z przewidywanych przez wielu utworów militarnych, twórcy zdecydowali się zaangażować folkowy zespół Żywiołak, z którym nagrano specjalną wersję ludowej piosenki W moim ogrodecku. Wbrew pozorom, wypadło to zaskakująco dobrze, o czym możecie się przekonać na filmiku poniżej. Utwór usłyszycie przy każdym wejściu na pole bitwy polskiej mapy.

Firma nie zapomniała też o wyróżnieniu samych polskich graczy. Każdy rodak otrzyma trzydniowe konto Premium, a w przypadku dłuższej nieobecności pojawi się możliwość zdobycia do 15 dni Premium za codzienną grę. Ponadto trzeba wspomnieć o czołgu 50TP (prototyp), który jest już dostępny w ramach przedsprzedaży w kilku pakietach. Poniżej znajdziecie garść screenów udostępnionych przez Wargaming.