Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikRPGPCSwitchiOSXONEPS4WiiU
Okładka Dungeon of The Endless (PC)

Dungeon of The Endless

Osadzona w realiach science-fiction roguelike’owa gra RPG z elementami strategii tower defence. Tytuł został opracowany przez niezależne studio Amplitude, znane głównie za sprawą kosmicznej strategii Endless Space, a jego akcja osadzona jest w uniwersum znanym z tej właśnie gry.

RPG | science fiction | tower defense | roguelike | 2D | elementy strategiczne | indie | kooperacja | RPG akcji | Xbox Game Pass

Okładka Dungeon of The Endless (PC)

data premiery gry:

anulowana

WiiU

27paź2014

PC

20sie2015

iOS

16mar2016

XONE

15maj2020

Switch

19maj2020

PS4

Dungeon of The Endless to osadzona w realiach science-fiction produkcja niezależna, będąca nietypowym połączeniem strategii tower-defence z klasycznym roguelike’owym RPG. Za powstanie tytułu odpowiada francuskie studio Amplitude, stworzone przez doświadczonych deweloperów, którzy maczali palce w takich grach jak Rayman, Battlefield, XIII, Call of Juarez czy Might & Magic.

Fabuła

Akcja gry osadzona jest w uniwersum znanym z poprzednich produkcji studia Amplitude: Endless Space oraz Endless Legend i stanowi pomiędzy nimi swoisty łącznik fabularny. Gracze wcielają się w rolę wyrzutków, którzy na pokładzie więziennego statku Success zostali wysłani na jedną z nieskolonizowanych planet systemu Auriga, by niewolniczą pracą odkupić swe winy i zasłużyć na powrót do społeczeństwa. Niestety podczas lądowania statek zostaje zniszczony, a nasi bohaterowie zamknięci w swych kapsułach ratowniczych trafiają do podziemnych zabudowań, stworzonych przez pradawną rasę Bezkresnych. Aby wydostać się na powierzchnię planety muszą przebyć tytułowe bezkresne lochy, w których roi się od przedziwnych stworów oraz tajemniczych przedwiecznych artefaktów.

Mechanika

Podczas eksploracji kolejnych komnat podziemi, naszym głównym zadaniem będzie ochrona potężnego kryształu mocy, odzyskanego z rozbitego statku. Do obrony przed kolejnymi falami przeciwników wykorzystamy armię, złożoną z połączonych sił więźniów i strażników, a także rozmaite pułapki i wieżyczki obronne. W miarę postępów rozgrywki musimy nieustannie szkolić nasze wojsko, dbać o rozwój technologii i regularne ulepszenia systemu obronnego, a także niezbędne pożywienie. Potrzebne surowce pozyskamy zaś z odkrywanych po drodze skarbów, bądź zakupimy u napotkanych w trakcie wędrówki kupców. Kluczem do sukcesu okaże się umiejętność taktycznego myślenia i odpowiednie zrównoważenie podejmowanych działań. Ponieważ mamy do czynienia z grą typu roguelike, każdy poważny błąd może przyczynić się do naszej śmierci i konieczności rozpoczynania zabawy od początku.

Kwestie techniczne

Akcja gry ukazana jest w klasycznej perspektywie top-down z możliwością przemieszczania kamery tylko w jednej płaszczyźnie. Dungeon of the Endless to także pastelowa szata graficzna, która mimo iż wykonana w trzech wymiarach, została wystylizowana na oldskulowe 2D i w sposób charakterystyczny rozpikselowana na modłę klasycznych produkcji z początku lat 90. Oprócz rozgrywki jednoosobowej, podczas której kontrolujemy drużynę złożoną z czterech bohaterów, przewidziano także możliwość zabawy w trybie kooperacji, w którym każdy z graczy kontroluje jedną z postaci.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   Internet   / sieć lokalna     Liczba graczy: 1-4  

Ocena czytelników: 8,4 / 10 na podstawie 216 głosów czytelników.

Oczekiwania czytelników przed premierą: 7,3 / 10 na podstawie 33 głosów czytelników.

Gry podobne do Dungeon of The Endless

Klasyfikacja PEGI Dungeon of The Endless

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra może przestraszyć młodsze dzieci. Gra zawiera elementy przemocy.

Wymagania sprzętowe Dungeon of The Endless

PC Windows

PC Windows

  • Rekomendowane:
  • Core 2 Duo 2.6 GHz
  • 1 GB RAM
  • karta grafiki 512 MB (GeForce 8600 GT lub lepsza)
  • 500 MB HDD
  • Windows XP/Vista/7/8
Apple iOS

Apple iOS

  • Wymagania sprzętowe:
  • iPad
Tydzień mocnych premier mobilnych (m.in. Pac-Man 256, Horizon Chase, Clicker Heroes)
Tydzień mocnych premier mobilnych (m.in. Pac-Man 256, Horizon Chase, Clicker Heroes)

wiadomość20 sierpnia 2015

W tym tygodniu w ofertach sklepów App Store i Google Play zadebiutowało kilka interesujących produkcji, w tym Pac-Man 256, Horizon Chase, Clicker Heroes, Dungeon of the Endless, Galactic Keep, Final Fantasy VII oraz The Path to Luma.

Wieści ze świata (Gear VR, Far Cry 4, Assassin’s Creed: Unity) 9/12/2014
Wieści ze świata (Gear VR, Far Cry 4, Assassin’s Creed: Unity) 9/12/2014

wiadomość9 grudnia 2014

Dziś piszemy m.in. o rozpoczęciu sprzedaży headsetu Gear VR, najnowszej aktualizacji do gry Far Cry 4 oraz zapowiadanych poprawkach do Assassin’s Creed: Unity. Witamy w wieściach ze świata – codziennej porcji krótkich wiadomości.

Wieści ze świata (Dungeon of the Endless, Star Citizen) 28/10/14
Wieści ze świata (Dungeon of the Endless, Star Citizen) 28/10/14

wiadomość28 października 2014

Dziś piszemy m.in. o premierze pełnej wersji Dungeon of the Endless, zbiórce pieniędzy na produkcję Star Citizen, a także o grach Star Wars: X-Wing oraz Star Wars: TIE Fighter w ofercie GOG.com. Witamy w wieściach ze świata - codziennej porcji krótkich wiadomości.

Ogłoszono Dungeon of The Endless – nowy projekt twórców Endless Space

wiadomość12 sierpnia 2013

Niezależne studio Amplitude zapowiedziało nową grę w klimatach science-fiction – Dungeon of The Endless. Opublikowano tajemniczy zwiastun, który wskazuje, że produkcja będzie prawdopodobnie cRPG-iem typu roguelike w retro grafice.

PC
iOS
XONE
WiiU
Switch
PS4