Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikRPGPCXONEiOSWiiUSwitchPS4
Okładka Dungeon of The Endless (PC)
OkładkaDungeon of The Endless (PC)

Dungeon of The Endless

Osadzona w realiach science-fiction roguelike’owa gra RPG z elementami strategii tower defence. Tytuł został opracowany przez niezależne studio Amplitude, znane głównie za sprawą kosmicznej strategii Endless Space, a jego akcja osadzona jest w uniwersum znanym z tej właśnie gry.

RPG | science fiction | tower defense | roguelike | 2D | elementy strategiczne | indie | kooperacja | RPG akcji

Dungeon of The Endless Premiera

anulowana

WiiU

27paź2014

PC

20sie2015

iOS

16mar2016

XONE

15maj2020

Switch

19maj2020

PS4

Gry podobne do Dungeon of The Endless

Undertale

The Last Spell

Guild of Dungeoneering

Dungeon of The Endless to osadzona w realiach science-fiction produkcja niezależna, będąca nietypowym połączeniem strategii tower-defence z klasycznym roguelike’owym RPG. Za powstanie tytułu odpowiada francuskie studio Amplitude, stworzone przez doświadczonych deweloperów, którzy maczali palce w takich grach jak Rayman, Battlefield, XIII, Call of Juarez czy Might & Magic.

Fabuła

Akcja gry osadzona jest w uniwersum znanym z poprzednich produkcji studia Amplitude: Endless Space oraz Endless Legend i stanowi pomiędzy nimi swoisty łącznik fabularny. Gracze wcielają się w rolę wyrzutków, którzy na pokładzie więziennego statku Success zostali wysłani na jedną z nieskolonizowanych planet systemu Auriga, by niewolniczą pracą odkupić swe winy i zasłużyć na powrót do społeczeństwa. Niestety podczas lądowania statek zostaje zniszczony, a nasi bohaterowie zamknięci w swych kapsułach ratowniczych trafiają do podziemnych zabudowań, stworzonych przez pradawną rasę Bezkresnych. Aby wydostać się na powierzchnię planety muszą przebyć tytułowe bezkresne lochy, w których roi się od przedziwnych stworów oraz tajemniczych przedwiecznych artefaktów.

Mechanika

Podczas eksploracji kolejnych komnat podziemi, naszym głównym zadaniem będzie ochrona potężnego kryształu mocy, odzyskanego z rozbitego statku. Do obrony przed kolejnymi falami przeciwników wykorzystamy armię, złożoną z połączonych sił więźniów i strażników, a także rozmaite pułapki i wieżyczki obronne. W miarę postępów rozgrywki musimy nieustannie szkolić nasze wojsko, dbać o rozwój technologii i regularne ulepszenia systemu obronnego, a także niezbędne pożywienie. Potrzebne surowce pozyskamy zaś z odkrywanych po drodze skarbów, bądź zakupimy u napotkanych w trakcie wędrówki kupców. Kluczem do sukcesu okaże się umiejętność taktycznego myślenia i odpowiednie zrównoważenie podejmowanych działań. Ponieważ mamy do czynienia z grą typu roguelike, każdy poważny błąd może przyczynić się do naszej śmierci i konieczności rozpoczynania zabawy od początku.

Kwestie techniczne

Akcja gry ukazana jest w klasycznej perspektywie top-down z możliwością przemieszczania kamery tylko w jednej płaszczyźnie. Dungeon of the Endless to także pastelowa szata graficzna, która mimo iż wykonana w trzech wymiarach, została wystylizowana na oldskulowe 2D i w sposób charakterystyczny rozpikselowana na modłę klasycznych produkcji z początku lat 90. Oprócz rozgrywki jednoosobowej, podczas której kontrolujemy drużynę złożoną z czterech bohaterów, przewidziano także możliwość zabawy w trybie kooperacji, w którym każdy z graczy kontroluje jedną z postaci.

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer: Internet / sieć lokalna   Liczba graczy: 1-4  

Ocena użytkowników: 8,4 / 10 na podstawie 217 głosów czytelników.

Oczekiwania czytelników przed premierą: 7,3 / 10 na podstawie 33 głosów czytelników.

Klasyfikacja PEGI Dungeon of The Endless

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra może przestraszyć młodsze dzieci. Gra zawiera elementy przemocy.

Dungeon of The Endless Wymagania sprzętowe

PC Windows

PC Windows

  • Zalecane:
  • Core 2 Duo 2.6 GHz
  • 1 GB RAM
  • karta grafiki 512 MB (GeForce 8600 GT lub lepsza)
  • 500 MB HDD
  • Windows XP/Vista/7/8
Apple iOS

Apple iOS

  • Wymagania sprzętowe:
  • iPad
PC
iOS
XONE
WiiU
Switch
PS4