Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 12 sierpnia 2013, 18:55

autor: qjin

Ogłoszono Dungeon of The Endless – nowy projekt twórców Endless Space

Niezależne studio Amplitude zapowiedziało nową grę w klimatach science-fiction – Dungeon of The Endless. Opublikowano tajemniczy zwiastun, który wskazuje, że produkcja będzie prawdopodobnie cRPG-iem typu roguelike w retro grafice.

Francuskie Amplitude Studios, twórcy Endless Space, zapowiedzieli swój nowy projekt – Dungeon of The Endless. Co prawda, nie zdradzono żadnych konkretów, a udostępniono jedynie krótki, przeszło minutowy zwiastun będący zapowiedzią czegoś większego.

Jak wskazuje nazwa produkcji i co niejako potwierdza materiał wideo, gra może być klasycznym cRPG-iem typu roguelike w dwuwymiarowej grafice i z kamerą ukazującą akcję od góry. Pokazane fragmenty rozgrywki, w których przedstawiono kilka postaci znajdujących się na pokładzie rozbitego promu kosmicznego, przywodzą przede wszystkim na myśl tytuły rodem z konsoli SNES.

Pierwsze szczegóły o Dungeon of The Endless poznamy na targach Gamescom, którego odbędą się w dniach 22-25 sierpnia w Kolonii. Wtedy również dowiemy się o docelowych platformach sprzętowych, ale biorąc pod uwagę dotychczasowe produkcje niezależnego studia Amplitude, na pewno doczekamy się pecetowej wersji.

Amplitude Studios znajduje się w Paryżu i zespół został stworzony przez grupę doświadczonych twórców, którzy maczali palce w takich grach jak Rayman, Battlefield, XIII, Call of Juarez czy Might & Magic. Pierwszym projektem niezależnego dewelopera było Endless Space, strategia typu 4X, która ukazała się w 2012 roku i została bardzo ciepło przyjęta przez branżę i graczy (w naszej recenzji daliśmy ocenę 9/10). Niedawno studio skończyło prace nad dodatkiem do wspomnianej gry – Disharmony.