Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 12 sierpnia 2013, 19:18

autor: Góral

StarCraft Universe - rozpoczęto zbiórkę pieniędzy na mod do StarCrafta II

Na serwisie Kickstarter rozpoczęto zbiórkę pieniędzy na dalsze prace przy modzie do gry StarCraft II - StarCraft Universe. Studio Upheaval Arts potrzebuje 80 tys. dolarów, a do końca akcji pozostał blisko miesiąc.

W lutym bieżącego roku informowaliśmy o modzie do gry StarCraft II - StarCraft Universe. Wówczas debiutował on w wersji beta na oficjalnym serwisie firmy Blizzard – Battle.net. Wczoraj natomiast wystartował kickstarter tego projektu, który przyczyni się do powstania serii gier dostępnych za darmo dla posiadaczy StarCraft II: Starter Edition.

StarCraft Universe w skrócie:
  • Mod do gry StarCraft II stworzony przez niewielkie, fanowskie studio Upheaval Arts
  • Rozgrywka ma być obserwowana z perspektywy trzeciej osoby, dostępnych będzie kilka klas postaci, opcje ich dostosowywania i system wytwarzania przedmiotów
  • Twórcy potrzebują 80 tys. dolarów na dokończenie projektu

Twórcy ze studia Upheaval Arts potrzebują 80 tys. dolarów na dalszą produkcję. Jeżeli uda się uzbierać tę kwotę, to pod koniec bieżącego roku, ewentualnie na początku 2014 roku, otrzymamy dostęp do otwartych beta testów StarCraft Universe. Umożliwią one rozgrywki multiplayer (w obecnie dostępną wersję można grać jedynie samemu), pozwolą deweloperom odpowiednio zbalansować rozgrywkę i sprawdzić w pełni jej funkcjonalność. Gdy wszystko zostanie dopięte na ostatni guzik, studio weźmie się za pracę nad kolejnymi epizodami.

Ważny jest fakt, że finalny projekt zostanie oparty na modelu biznesowym free-to-play. Firma Upheaval Arts zachęca wiec do wpłat głównie dodatkami w postaci petów, cyfrowej ścieżki dźwiękowej, unikalnymi broniami czy też możliwością nazwania NPC i przedmiotów. Najbardziej hojni darczyńcy będą mieć realny wkład w postanie niektórych elementów gry, np. zaprojektują broń i walkę z bossem (wymagana inwestycja powyżej 2,5 tys. dolarów).

Oczywiście nie zabrakło ujawnienia progów zbiórki. 80 tys. dolarów to minimum, lecz gdy kickstarter osiągnie 100 tys. dolarów, to dostaniemy dodatkową klasę postaci – Zerga. Za 135 tys. do zabawy zostanie wprowadzona strefa inspirowana gatunkiem MOBA i żeńskie modele postaci dla każdej klasy. Jeżeli natomiast uda się zebrać milion dolarów, to możemy liczyć na zupełnie nowy sektor Korpulu.

Cele kickstartera StarCraft Universe.
Cele kickstartera StarCraft Universe.

StarCraft Universe oryginalnie funkcjonowało pod nazwą World of StarCraft. Gra opowie historię, która rozgrywa się po wydarzeniach znanych z StarCraft II:Wings of Liberty. Rozgrywka w produkcji obserwowana ma być z perspektywy trzeciej osoby. Gracz, wcielając się w swojego bohatera, razem z innymi osobami poddawany ma być różnym wyzwaniom, w czasie których stoczy wiele starć, w tym te z potężnymi bossami. Wśród dostępnych klas znajdziemy Marinesa, Ghosta, Medica oraz Firebata z obozu Terran i Zealota, Dark Templara, Preservera, a także High Templara od Protossów.

Nie zabraknie mnóstwa opcji dostosowywania swoich herosów (bronie, przedmioty, ekwipunek, itd.), pojazdów, wytwarzania przedmiotów z dostępnych rzeczy i zdolności, dzięki którym dowolnie będzie można kształtować wybraną klasę postaci. Wśród zalet twórcy wymieniają również ścieżkę dźwiękową przygotowaną przez Davida Orra (znany chociażby z popularnej gry niezależnej – Castle Crashers).

Zbiórka rozpoczęła się dopiero wczoraj, więc do końca jeszcze długa droga. Obecnie udało się zebrać niecałe 4 tys. z wymaganych 80 tys. dolarów. Niemniej do 10 września pozostało sporo czasu.

StarCraft Universe - rozpoczęto zbiórkę pieniędzy na mod do StarCrafta II - ilustracja #2

 

StarCraft Universe – mod do gry StarCraft II. - StarCraft Universe - rozpoczęto zbiórkę pieniędzy na mod do StarCrafta II - wiadomość - 2013-08-12
StarCraft Universe – mod do gry StarCraft II.