Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikStrategicznePC
Okładka Endless Space: Disharmony (PC)

Endless Space: Disharmony PC

Endless Space: Disharmony to opracowany przez zespół Amplitude dodatek do Endless Space. Zawiera on dodatkową rasę i nowy wątek fabularny oraz wprowadza liczne zmiany do mechanizmów walki oraz badań technologicznych. Rozszerzenie wymaga posiadania podstawowej wersji gry.

To jest dodatek do gry Endless Space.

Strategiczne | science fiction | turowe | 4X | sandbox | kosmiczne | multiplayer

PC Windows
Okładka Endless Space: Disharmony (PC)

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji PC:

26czerwca2013

Endless Space: Disharmony to dodatek do kosmicznej strategii 4X wydanej w 2012 roku. Opracowało go studio Amplitude, czyli ten sam zespół, który odpowiada za wyprodukowanie podstawowej wersji gry.

Fabuła koncentruje się na prastarej rasie znanej jako Harmony, która pielgrzymuje przez kosmos od samych jego narodzin, szukając miejsca znanego jako Rdzeń. Istoty te mają postać rozumnych minerałów. Niestety, fatalny wpływ na ich funkcjonowanie ma gwiezdny Pył, który jest główną walutą dla pozostałych ras zamieszkujących uniwersum Endless Space. W obliczu tego zagrożenia imperium Harmony postanawia zniszczyć wszystkie planety, na których występuje Pył, bez względu na to, czy zamieszkują je żywe istoty, czy też nie.

Główną atrakcją rozszerzenia jest możliwość objęcia dowództwa nad rasą Harmony, twórcy nie zapomnieli jednak o graczach preferujących rozgrywkę innymi frakcjami - wprowadzono liczne nowe typy myśliwców i bombowców. Współgrają z tym ulepszenia systemu walki, oferujące dodatkowe formacje i systemy celowania. Ciekawe zmiany zaszły również w mechanizmach inwazji na planety – pojawiły się oblężenia, bombardowania oraz ataki siłami lądowymi. Ponadto, kompletnej przebudowie uległ interfejs projektowania statków. Uzbrojenie podzielone zostało na kilka kategorii, co ułatwia odpowiednie wyposażanie jednostek bojowych. W świecie gry pojawiło się również czterech nowych bohaterów, natomiast w trybie multiplayer dostępna jest teraz opcja wyłączenia w meczu wymiany technologii, czyli funkcja, o którą prosiła duża część społeczności.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   Internet    

Ocena czytelników: 8,4 / 10 na podstawie 73 głosów czytelników.

Oczekiwania czytelników przed premierą: 9.8 / 10 na podstawie 5 głosów czytelników.

Gry podobne do Endless Space: Disharmony

Wymagania wiekowe Endless Space: Disharmony

odpowiednia dla każdego wieku

Wymagania sprzętowe Endless Space: Disharmony

PC Windows

PC Windows

  • Rekomendowane:
  • Core i5 2.3 GHz
  • 2 GB RAM
  • karta grafiki 512 MB (GeForce 8800 lub lepsza)
  • 3 GB HDD
  • Windows XP(SP3)Vista/7
Endless Space Collection do zdobycia za darmo
Endless Space Collection do zdobycia za darmo

wiadomość12 września 2019

Endless Space: Collection czeka na zdobycie za darmo. Mowa o pakiecie zawierającym podstawową wersję gry Endless Space oraz dodatek zatytułowany Disharmony. Z dodaniem tej pozycji do swojej biblioteki trzeba się spieszyć, gdyż mamy na to zaledwie dwie doby.

Wieści ze świata (Endless Space, Endless Legend, Path of Exile) 28/11/14
Wieści ze świata (Endless Space, Endless Legend, Path of Exile) 28/11/14

wiadomość28 listopada 2014

Dziś piszemy m.in. o darmowej zawartości do gier Endless Space i Endless Legend oraz dacie premiery patcha 1.3.0 do Path of Exile. Witamy w wieściach ze świata - codziennej porcji krótkich wiadomości.

Wieści ze świata (Mars: War Logs, Phantasy Star Online 2) 19/6/13
Wieści ze świata (Mars: War Logs, Phantasy Star Online 2) 19/6/13

wiadomość19 czerwca 2013

Dziś piszemy m.in. o aktualizacji pecetowej wersji Mars: War Logs, opóźnieniu wydania Phantasy Star Online 2 na zachodnich rynkach, a także dacie premiery dodatku Endless Space: Disharmony. Witamy w wieściach ze świata - codziennej porcji krótkich wiadomości.