Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikStrategicznePC
Okładka Endless Space: Disharmony (PC)
OkładkaEndless Space: Disharmony (PC)

Endless Space: Disharmony PC

Endless Space: Disharmony to opracowany przez zespół Amplitude dodatek do Endless Space. Zawiera on dodatkową rasę i nowy wątek fabularny oraz wprowadza liczne zmiany do mechanizmów walki oraz badań technologicznych. Rozszerzenie wymaga posiadania podstawowej wersji gry.

To jest dodatek do gry Endless Space.

Strategiczne | science fiction | turowe | 4X | sandbox | kosmiczne

Endless Space: Disharmony Premiera PC

26czerwca2013

producent: Amplitude Studios wydawca: Iceberg Interactive Strona oficjalna

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

Endless Space: Disharmony to dodatek do kosmicznej strategii 4X wydanej w 2012 roku. Opracowało go studio Amplitude, czyli ten sam zespół, który odpowiada za wyprodukowanie podstawowej wersji gry.

Fabuła koncentruje się na prastarej rasie znanej jako Harmony, która pielgrzymuje przez kosmos od samych jego narodzin, szukając miejsca znanego jako Rdzeń. Istoty te mają postać rozumnych minerałów. Niestety, fatalny wpływ na ich funkcjonowanie ma gwiezdny Pył, który jest główną walutą dla pozostałych ras zamieszkujących uniwersum Endless Space. W obliczu tego zagrożenia imperium Harmony postanawia zniszczyć wszystkie planety, na których występuje Pył, bez względu na to, czy zamieszkują je żywe istoty, czy też nie.

Główną atrakcją rozszerzenia jest możliwość objęcia dowództwa nad rasą Harmony, twórcy nie zapomnieli jednak o graczach preferujących rozgrywkę innymi frakcjami - wprowadzono liczne nowe typy myśliwców i bombowców. Współgrają z tym ulepszenia systemu walki, oferujące dodatkowe formacje i systemy celowania. Ciekawe zmiany zaszły również w mechanizmach inwazji na planety – pojawiły się oblężenia, bombardowania oraz ataki siłami lądowymi. Ponadto, kompletnej przebudowie uległ interfejs projektowania statków. Uzbrojenie podzielone zostało na kilka kategorii, co ułatwia odpowiednie wyposażanie jednostek bojowych. W świecie gry pojawiło się również czterech nowych bohaterów, natomiast w trybie multiplayer dostępna jest teraz opcja wyłączenia w meczu wymiany technologii, czyli funkcja, o którą prosiła duża część społeczności.

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer: Internet  

Ocena użytkowników: 8,3 / 10 na podstawie 75 głosów czytelników.

Oczekiwania czytelników przed premierą: 9.8 / 10 na podstawie 5 głosów czytelników.

Wymagania wiekowe Endless Space: Disharmony: Odpowiednia dla każdego wieku.

Endless Space: Disharmony Wymagania sprzętowe

PC Windows

PC Windows

  • Zalecane:
  • Core i5 2.3 GHz
  • 2 GB RAM
  • karta grafiki 512 MB (GeForce 8800 lub lepsza)
  • 3 GB HDD
  • Windows XP(SP3)Vista/7