Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 20 stycznia 2023, 10:06

autor: Jakub "Rozbo" Tarchała

Uznane połączenie strategii z „rogalikowym” RPG za darmo na Steam

Gra Dungeon of the Endless wraz z dodatkiem Deep Freeze jest obecnie dostępna do pobrania za darmo. Warto się pospieszyć, ponieważ akcja jest ograniczona czasowo.

Źródło fot. Amplitude Studios
i

Z doniesień naszych użytkowników wynika, że z pobraniem gry za darmo występują aktualnie różnorakie problemy, mimo iż rozdawnictwo miało trwać do 26 stycznia. Polecamy samodzielnie sprawdzić, czy i u Was występują trudności.

Studio Amplitude rozdaje za darmo klucze do gry Dungeon of the Endless i dodatku Deep Freeze. Akcja promocyjna potrwa do 26 stycznia. Poniżej wyjaśniamy, co zrobić, aby przypisać to wyjątkowe połączenie strategii tower defense i roguelike’owego RPG do swojego konta Steam.

Jeżeli nie jesteście zainteresowani rozdawnictwem (albo z jakiegoś powodu nie możecie pobrać gry), istnieje też możliwość zakupu gry w promocji Steam w cenie 21,99 zł (zamiast 43,99 zł).

Jak odebrać Dungeon of the Endless i dodatek Deep Freeze za darmo na Steam?

  1. Należy się zalogować (lub założyć konto) na oficjalnej stronie dewelopera.
  2. Następnie trzeba połączyć konto ze Steamem. W tym celu, będąc na stronie głównej studia, wchodzimy w ustawienia profilu, a następnie w zakładkę Connections i z listy wybieramy sklep Steam.
  3. Na koniec wracamy na stronę główną, klikamy w ikonkę prezentu w prawym górnym rogu, wybieramy grę i wyrażamy zgodę na aktywację klucza gry przez firmę SEGA.
  4. Jeżeli chcemy dodać do biblioteki Steam dodatek Deep Freeze, wchodzimy w nasz profil na stronie dewelopera, zjeżdżamy w dół (pod zakładkę z naszymi grami) i spośród darmowych prezentów wybieramy dodatek. Tutaj wymagane jest ponowne wyrażenie zgody na aktywację klucza przez firmę SEGA.

Dungeon of the Endless – najważniejsze informacje

Dungeon of the Endless to dwuwymiarowa gra łącząca elementy roguelike i tower defense. Miejscem akcji są podziemne komnaty, gdzie naszym zadaniem jest ochrona potężnego kryształu mocy. Rozgrywka składa się z dwóch elementów: przemierzania pomieszczeń i walki, a także werbowania i szkolenia towarzyszy. Z każdym podejściem świat gry jest generowany losowo, a śmierć oznacza konieczność rozpoczęcia zabawy od nowa. Tytuł posiada tryb sieciowej kooperacji dla 4 graczy jednocześnie. Gra nie posiada polskiej wersji językowej.

Produkcja spotkała się z bardzo pozytywnym odbiorem. Średnia ocen wersji PC w serwisie Metacritic wynosi 79%. Z kolei na Steam aż 88% ocen graczy jest pozytywnych. Swego czasu gra trafiła również m.in. na PlayStation 4, Xboxa One, Switcha i iOS.

Zapowiedź nowej gry Endless Dungeon

Rozdawnictwo jest powiązane z zapowiedzią nowej gry studia Amplitude zatytułowanej Endless Dungeon. W taktycznej grze akcji z gatunku roguelite, której premiera odbędzie się 18 maja na PC, PS4, PS5, Xbox Series X/S i Switchu, zwerbujemy drużynę bohaterów-rozbitków i odwiedzimy dawno opuszczoną stację kosmiczną, gdzie spróbujemy ochronić kryształ mocy przed niekończącymi się falami potworów.

Więcej informacji na temat Endless Dungeon, w tym jej wymagania sprzętowe, znajdziecie na Steamie. Jej cena w preorderze ustalona została na poziomie 129 zł za wersję standardową i 169 zł za Last Wish Edition (również na konsolach Sony).