Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 20 stycznia 2023, 11:40

autor: Marcin "ReddoX" Przała

Skyblivion na 4-godzinnym gameplayu, Oblivion spotyka tu Skyrima

Podczas niedawnej transmisji poznaliśmy wiele szczegółów na temat nadchodzącej modyfikacji Skyblivion. Produkcja przenosząca świat Cyrodiil na silnik Skyrima już teraz prezentuje się zacnie, choć jak zaznaczają twórcy, przed nimi wciąż wiele pracy.

Źródło fot. TES Renewal
i

Do sieci trafił zapis 4-godzinnego streamu z nadchodzącej modyfikacji Skyblivion, która przenosi świat The Elder Scrolls IV: Oblivion na silnik Skyrima.

Najnowsza prezentacja powstającej od 2013 roku modyfikacji połączona była z sesją Q&A.

Dzięki udostępnionemu materiałowi dowiedzieliśmy się, na jakim etapie znajduje się produkcja, a także poznaliśmy nowości, jakie zawitają do modyfikacji.

Oto część najważniejszych informacji, jakich mogliśmy dowiedzieć się podczas transmisji:

  • Skyblivion wiernie odtwarza świat Obliviona, przenosząc wszystkie zadania, lokacje i starcia do modyfikacji.
  • Twórcy lekko zmodyfikowali interfejs, zachowując jednak „ducha” oryginału.
  • Do gry trafi wiele nowych unikatowych przedmiotów, takich jak tarcza The Gray Aegis, która choć występowała w oryginale, tak nie mogła być używana przez graczy.
  • Modyfikacja wprowadza nowe mechaniki; jedną z nich jest walka pod wodą.
  • Do gry dodano nowe dialogi, zmianie uległa też część starć z bossami.
  • Poprawiono ogólny balans rozgrywki.
  • Produkcja rzekomo wspiera Steam Decka.
  • Modyfikacja wciąż wymaga dużych nakładów pracy. Dotyczy to części lokacji, a także niektórych funkcji, które nie działają poprawnie.
  • Twórcy potwierdzili, że premiera nastąpi najprawdopodobniej w 2025 roku (choć niewykluczony jest wcześniejszy debiut, choć wymaga to perfekcyjnego skoordynowania działań).
  • Do zespołu tworzącego projekt wciąż mogą dołączać nowe osoby.

Po więcej szczegółów na temat tej potężnej modyfikacji odsyłamy Was do zapisu ostatniej transmisji, a także do pozostałych materiałów, które znajdziecie na platformie YouTube pod tym adresem.

Przy okazji warto zaznaczyć, że pomimo trwającej już 10 lat produkcji modyfikacja Skyblivion wciąż budzi emocje. Świadczy o tym choćby liczba wyświetleń na YouTubie. Najnowszą transmisję w zaledwie jeden dzień wyświetliło ponad 130 tysięcy osób – całkiem nieźle jak na modyfikację do prawie 12-letniej gry.

Przypominamy, że Skyblivion zmierza wyłącznie na PC i będzie dostępny za darmo. Jednakże do uruchomienia modyfikacji konieczne będzie posiadanie zarówno The Elder Scrolls V: Skyrim, jak i Obliviona wraz ze wszystkimi dodatkami.