Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 20 stycznia 2023, 11:45

autor: Adrian Werner

Cyberpunk 2077: Phantom Liberty największym dodatkiem w historii CDP pod względem budżetu [Aktualizacja]

Cyberpunk 2077: Phantom Liberty zapowiada się na dużą produkcję. Ma to być największe rozszerzenie w historii studia CD Projekt RED. AKTUALIZACJA: pod względem budżetu, pomyłka Parkietu.

Źródło fot. CD Projekt RED
i

AKTUALIZACJA: Redakcja Parkietu zaktualizowała swój tekst o jakże istotną wzmiankę, której zabrakło w pierwszej jego wersji. Jednak chodzi tu o budżet, a nie wielkość dodatku jako taką. Aktualnie czytamy tam: „Tak, czujemy się komfortowo z obecnym stanem prac nad dodatkiem – informuje przedstawiciel CD Projektu. Dodaje, że będzie to największy dodatek w historii studia pod względem budżetu”.

Dowiedzieliśmy się czegoś bardzo ciekawego na temat gry Cyberpunk 2077: Phantom Liberty. W rozmowie z serwisem Parkiet Marek Bugdoł, odpowiadający za relacje z inwestorami, zdradził, że będzie to największy dodatek w dorobku studia CD Projekt RED.

  1. To ważna deklaracja, gdyż do tej pory komentarze deweloperów odnośnie rozmiarów rozszerzenia były dosyć mgliste.
  2. Wcześniej tłumaczono, że konstrukcja i charakter Widma wolności są inne niż w przypadku dodatków do Wiedźmina 3, więc trudno bezpośrednio porównać te produkcje.
  3. Dodatki Serca z kamienia oraz Krew i wino do gry Wiedźmin 3 były potężnymi rozszerzeniami – każde z nich zapewniało po kilkanaście godzin zabawy, więc Cyberpunk 2077: Phantom Liberty zapowiada się bardzo imponująco.
  4. Duże rozmiary rozszerzenia cieszą, gdyż Phantom Liberty będzie jedynym dodatkiem, jaki ukaże się do CP2077.

CD Projekt na razie nie jest gotów podać terminu startu kampanii marketingowej dodatku. Studio potwierdza za to, że prace nad nim przebiegają zgodnie z planem. Firma cieszy się z poprawy odbioru Cyberpunka 2077, co jest zasługą zarówno aktualizacji, jak i popularnego anime Edgerunners. Twórcy uważają, że dobrze wróży do szansom Phantom Liberty na sukces.

Niestety wciąż nie znamy dokładnej daty premiery dodatku. Wiadomo jedynie, że debiut ma nastąpić w tym roku. Rozszerzenie trafi na PC oraz konsole Xbox Series X, Xbox Series S i PlayStation 5.

  1. Cyberpunk 2077 na PS4 to katastrofa. Miałeś spalić miasto, nie konsolę, samuraju (recenzja wersji na PlayStation 4)
  2. Recenzja gry Cyberpunk 2077 - samuraju, masz świetne RPG do ogrania (wersja PC)
  3. Cyberpunk 2077 – poradnik do gry
  4. Cyberpunk 2077 – strona oficjalna