Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 28 lipca 2018, 08:44

autor: Adrian Werner

Zapowiedziano Endless Legend Inferno oraz Endless Space 2 Supremacy

Studio Amplitude zapowiedziało dodatki Endless Legend: Inferno oraz Endless Space 2: Supremacy. Oba wprowadzą nowe grywalne frakcje i zadebiutują 2 sierpnia tego roku.

Dodatek Supremacy wzbogaci grę Endless Space 2 i frakcję Hissho. - Zapowiedziano  Endless Legend Inferno oraz Endless Space 2 Supremacy - wiadomość - 2018-07-29
Dodatek Supremacy wzbogaci grę Endless Space 2 i frakcję Hissho.

Dwa tygodnie temu studio Amplitude dało do zrozumienia, że pracuje nad Endless Legend: Inferno, czyli kolejnym dodatkiem do turowej strategii fantasy z 2014 roku. Dzisiaj produkcja została oficjalnie zapowiedziana. Nie była to jednak jedyna atrakcja, którą przygotowali autorzy. Równocześnie ujawnili oni również rozszerzenie Supremacy do Endless Space 2.

Endless Legend: Inferno

Dodatek Inferno wprowadzi do Endless Legend nową frakcję znaną jako Kapaku. Lud ten dawniej zamieszkiwał regiony wulkaniczne, ale został zmuszony do opuszczenia swojej ojczyzny. Wraz z nim w grze pojawią się tereny zalane lawą. Przebywające na nich jednostki Kapaku zyskają przydatne bonusy. Inne armie również będą jednak chciały przejąć takie miejsca, gdyż tylko w nich znajdą Pył, czyli surowiec znacząco ułatwiający rozwój technologiczny i przemysłowy.

Podczas rozgrywki Kapaku będą specjalizowali się w formowaniu licznych armii wyposażonych w wysokiej jakości ekwipunek. Ponadto frakcja posiadać ma zdolność tzw. magmoformowania, za pomocą której możliwe będzie przekształcenie dowolnego obszaru w pola wulkaniczne.

Dodatek wprowadzi również tzw. Pyłowe Zaćmienia. W ich trakcie w mieszkańcach krainy będą budziły się uśpione moce, zapewniając każdej frakcji różne bonusy oraz dodatkowe zdolności. Ponadto w miejscach, gdzie pojawi się największa gęstość Pyłu, będzie można znaleźć cenne nagrody, ale uzyska je tylko strona, która dotrze tam jako pierwsza.

Endless Legends: Inferno ukaże się 2 sierpnia tego roku. Ma to być dodatek niesamodzielny, więc do zabawy będzie potrzebna podstawowa wersja Endless Legend.

  1. Oficjalna strona gry
  2. Recenzja gry Endless Legend - fantastyczna uczta dla strategów

Endless Space 2: Supremacy

Główną atrakcją Endless Space 2: Supremacy również będzie nowa frakcja w postaci Hissho. To imperium nastawione na ekspansję i wojnę. Posiadać ono ma unikalny surowiec znany jako Keii, zasilający zdolności specjalne. Będzie można uzyskać go tylko w walce i zastąpi on szczęście w nacji. Hissho poddadzą się tylko wtedy, gdy ich gospodarka wojenna ulegnie załamaniu, co spowoduje duży spadek Keii.

Hissho posiadać będzie czterech bohaterów i własną flotę, w której statki wyposażone zostaną w liczne miejsca do instalowania dodatkowych modułów, co pozwoli armadom szybko zmieniać przeznaczenie zależnie od sytuacji.

Endless Space 2: Supremacy wprowadzi także pomniejszą frakcję w postaci Illoan, czyli inteligentnych maszyn wierzących w dobór naturalny i dążących do osiągnięcia uświęconej równowagi, co według nich wymaga eliminacji gatunków na dłuższą metę niezdolnych do przetrwania.

Inną atrakcją dodatku ma być pojawienie się tzw. Behemotów, czyli gigantycznych statków pozostawionych przez wymarłą cywilizację, z których skorzystają wszystkie frakcje. Te jednostki będzie można rozwinąć w jedną z trzech specjalizacji. Pierwsza z nich pozwoli niszczyć całe systemy planetarne, podczas gdy inne nastawione będą na likwidację wrogich flot lub obronę naszych systemów po przeobrażeniu Behemota w Cytadelę.

W przypadku Endless Space 2: Supremacy premiera także zaplanowana została na 2 sierpnia tego roku i, podobnie jak Inferno, będzie to dodatek niesamodzielny.

  1. Oficjalna strona gry
  2. Recenzja gry Endless Space 2 – w 80 tur dookoła wszechświata