Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 15 lipca 2018, 10:45

Endless Legend Inferno kolejnym dodatkiem do strategii studia Amplitude?

Zespół Amplitude Studios poinformował, że pracuje nad projektem Endless Legend: Inferno. Pod tym tytułem najpewniej kryje się kolejny dodatek do turowej strategii fantasy z 2014 roku.

Na oficjalną zapowiedź projektu jeszcze trochę poczekamy. - Endless Legend Inferno kolejnym dodatkiem do strategii studia Amplitude? - wiadomość - 2018-07-16
Na oficjalną zapowiedź projektu jeszcze trochę poczekamy.
ENDLESS LEGEND W SKRÓCIE:
  1. Deweloper gry: Amplitude Studios
  2. Wydawca: Iceberg Interactive/Sega
  3. Gatunek: strategia
  4. Platforma: PC
  5. Data premiery: 18 września 2014 r.

Mogłoby się wydawać, że studio Amplitude będzie obecnie koncentrowało się wyłącznie na rozwijaniu swojej najnowszej produkcji, czyli zeszłorocznego Endless Space 2. Okazuje się jednak, że zespół wcale nie zamierza porzucać swojej poprzedniej gry - wydanej cztery lata temu strategii fantasy Endless Legend. Autorzy właśnie podzielili się kilkoma wskazówkami odnośnie swoich planów i wydaje się, że obejmują one kolejny dodatek.

Na oficjalnym forum studia zespół poinformował, że jego członkowie udają się obecnie na 10-dniowy urlop. Jednocześnie deweloperzy obiecali, że po powrocie do pracy podzielą się wieściami odnośnie swoich kolejnych produkcji. Jako przedsmak opublikowali logo Endless Legend: Inferno.

Najprawdopodobniej pod tym tytułem kryje się kolejny dodatek do gry. Poprzednie rozszerzenie, czyli wydane w 2016 roku Endless Legend: Tempest, koncentrowało się na aspekcie morskim. Tytuł i logo Inferno sugerują, że kolejne może być związane z piekielnymi krainami.

Jak będzie naprawdę, przekonamy się najpewniej już wkrótce. Pracownicy studia Amplitude mają wrócić do pracy 23 lipca i zasugerowali, że wtedy właśnie możemy spodziewać się oficjalnej zapowiedzi Endless Legend: Inferno.

Przypomnijmy, że Endless Legend ukazało się w 2014 roku, wyłącznie na PC. Gra spotkała się z ciepłym przyjęciem i posiada średnią ocen na poziomie 82% według serwisu Metacritic. Produkcja jeszcze bardziej przypadła do gustu naszemu redaktorowi, który wystawił jej notę 8.5/10.

Do tej pory gra otrzymała cztery duże płatne dodatki. W kolejnym roku po premierze ukazały się rozszerzenia Endless Legend: Guardians i Endless Legend: Shadows, a w 2016 r. dostaliśmy Endless Legend: Shifters oraz wspomniane już Endless Legend: Tempest.

  1. Oficjalna strona gry
  2. Recenzja gry Endless Legend - fantastyczna uczta dla strategów