Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 15 lipca 2018, 16:26

autor: Ender

Ponad pięć milionów graczy w Gran Turismo Sport

Producent wyścigowego Gran Turismo Sport, które dostępne jest na PlayStation 4, pochwalił się, że wydany w ubiegłym roku tytuł przyciągnął do siebie ponad pięć milionów graczy.

Gran Turismo Sport to najnowsza odsłona przebojowej serii Gran Turismo, która zadebiutowała na PlayStation 4 jesienią ubiegłego roku. W przeciwieństwie do numerowanych odsłon cyklu, gra skupia się przede wszystkim na rywalizacji wieloosobowej, a nie klasycznym trybie kariery dla pojedynczego gracza. Mimo tego, tytuł miał przyciągnąć do siebie ponad pięć milionów osób. Informację taką podał na Twitterze producent gry, Kazunori Yamauchi. Oczywiście liczba ta nie przekłada się bezpośrednio na sprzedane kopie tytułu, a jedynie przedstawia wszystkie zarejestrowane konta graczy. Dla porównania, Gran Turismo 5 (wydane na PlayStation 3) kupiło około 11 milionów osób, a Gran Turismo 6 (również PlayStation 3) nabyło ponad 5 milionów fanów. Nie zmienia to faktu, że Gran Turismo Sport nadal jest jedną z najpopularniejszych gier wyścigowych tej generacji konsol.

Gra jest stale rozszerzana o nowa zawartość - Ponad pięć milionów graczy w Gran Turismo Sport - wiadomość - 2018-07-15
Gra jest stale rozszerzana o nowa zawartość

O sukcesie produkcji zdecydowała nie tylko magia marki Gran Turismo, która ma oddanych fanów zwłaszcza w Europie, ale także stałe wsparcie ze strony deweloperów. Chociaż w dniu premiery tytuł został przyjęty chłodno i z rezerwacją przez miłośników wirtualnych wyścigów, to jednak z czasem nowe trasy i samochody, a także tryby gry, które są regularnie wprowadzane przez Polyphony Digital bez dodatkowych opłat, stopniowo zaczęły zmieniać nieprzychylne opinie sceptyków. W tym miesiącu studio przygotowuje się do publikacji kolejnej dużej aktualizacji.

  1. Oficjalna strona Gran Turismo
GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.

Centrum PlayStation 5 - Wszystko o konsoli i jej grach
Gran Turismo Sport

Gran Turismo Sport