Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikWyścigiPS4
Okładka Gran Turismo Sport (PS4)
OkładkaGran Turismo Sport (PS4)

Gran Turismo Sport PS4

Poboczna odsłona flagowej serii wyścigowej z konsol firmy Sony, będąca jednocześnie pierwszą częścią cyklu tworzoną od podstaw z myślą o PlayStation 4.

Wyścigi | samochodowe | PlayStation VR | rzeczywistość wirtualna | tytuły ekskluzywne PlayStation

Gran Turismo Sport Premiera PS4

17października2017

pudełko PL

18października2017

PSN

17października2017

producent: Polyphony Digital wydawca: Sony Interactive Entertainment wydawca PL: Sony Interactive Entertainment Polska Strona oficjalna

Polskie napisyPolskie napisyAngielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

Gry podobne do Gran Turismo Sport

Gran Turismo 7

Gran Turismo 7

GRID Legends

Gran Turismo Sport to pierwsza gra z kultowej wyścigowej serii Gran Turismo, która powstała z myślą o konsoli PlayStation 4. Mimo faktu, że omawiany tytuł ukazał się prawie cztery lata po Gran Turismo 6, nie jest to pełnoprawna siódma odsłona cyklu – jednak nie jest to również tylko mały przedsmak siódemki, taki jak np. Gran Turismo 5 Prologue. Tak jak każda dotychczasowa gra z serii, Gran Turismo Sport jest dziełem japońskiego studia Polyphony Digital, które stanowi własność firmy Sony Computer Entertainment.

Mechanika

Ogólny zarys rozgrywki w Gran Turismo Sport jest trochę inny niż w poprzednich odsłonach cyklu. Główną osią zabawy są wyścigi sieciowe – codzienne oraz tygodniowe sezony pod patronatem organizacji FIA.  Kariera dla samotnego gracza opiera się na lekcjach zachowania na torze i doskonalenia technik pokonywania tras oraz na tzw. Ligach, czyli coraz trudniejszych wyścigach ze sztuczną inteligencją na wzór poprzednich części. Do dyspozycji mamy głównie samochody wyścigowe, ale nie zabrakło i znanych z ulic wersji fabrycznych oraz modeli koncepcyjnych, którymi możemy jeździć na wielu autentycznych torach oraz fikcyjnych trasach w różnych zakątkach świata.

Gran Turismo Sport bardziej uwypuklone niż dotychczas zostały tytułowe sporty motorowe. Studio Polyphony Digital podjęło współpracę z organizacją FIA (Federation Internationale de l’Automobile), by pozwolić graczom toczyć sieciowe zmagania oraz walczyć o tak samo prestiżowe tytuły i puchary, jak czynią to prawdziwi kierowcy wyścigowi na torach. Rywalizacja odbywa się na dwóch płaszczyznach – użytkownicy reprezentują swoje kraje lub ulubionych producentów samochodów. W parze z autentycznymi sportowymi doznaniami poszło zwiększenie realizmu modelu jazdy, ale deweloper dołożył starań, by Gran Turismo Sport było tak samo przystępne dla graczy jak poprzednie odsłony serii.

Kwestie techniczne

Z racji wspomnianego we wstępie opracowania omawianej produkcji z myślą o konsoli PlayStation 4, Gran Turismo Sport oferuje zauważalnie lepszą oprawę wizualną niż poprzednie gry z serii. Warto też wspomnieć, że tytuł ten obsługuje gogle wirtualnej rzeczywistości PlayStation VR.

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer: Internet / podzielony ekran   Liczba graczy: 1-20  

Ocena użytkowników: 3,1 / 10 na podstawie 1227 głosów czytelników.

Oczekiwania czytelników przed premierą: 4.8 / 10 na podstawie 618 głosów czytelników.

Gran Turismo Sport cena w dniu premiery: 244,90 PLN

Klasyfikacja PEGI Gran Turismo Sport

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry.