Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikStrategicznePC
Okładka Endless Legend: Shadows (PC)

Endless Legend: Shadows PC

Drugie duże rozszerzenie do wydanej w 2014 roku turowej strategii 4X Endless Legend studia Amplitude. Dodatek zatytułowany Shadows wprowadza do gry nową grywalną frakcję znaną jako Zapomniani (ang.

To jest dodatek do gry Endless Legend.

Strategiczne | fantasy | turowe | 4X

PC Windows
Okładka Endless Legend: Shadows (PC)

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji PC:

2września2015

2września2015

Steam

Endless Legend: Shadows to dostępny na pecety drugi duży dodatek do wydanej w 2014 roku turowej strategii 4X zatytułowanej Endless Legend. Rozszerzenie wymaga posiadania podstawowej wersji gry i obie produkcje opracowało studio Amplitude.

Największą atrakcją Endless Legend: Shadows jest wprowadzenie nowej grywalnej frakcji, znanej jako Zapomniani (ang. Forgotten). Grupa ta specjalizuje się w wykorzystywaniu szpiegostwa, czyli drugiej najważniejszej nowości tego DLC. Oczywiście, inne stronnictwa również otrzymują możliwość wykorzystywania tego elementu i w trakcie podbojów mogą m.in. zbierać informacje, infiltrować wrogie struktury oraz wysyłać zabójców w celu wyeliminowania po cichu konkretnych postaci.

Oficjalnie szpiegostwo nie jest niczym chwalebnym, zwłaszcza jeśli napędzane jest nadnaturalnymi zdolnościami, dlatego dawno temu specjalizująca się w tej sztuce frakcja Forgotten została wygnana do innego świata i zapomniana przez większość śmiertelników. Nawet garstka wciąż pamiętających o ich istnieniu osób była przekonana, że grupa ta wyginęła. W rzeczywistości jednak Zapomniani przetrwali, a całą ich cywilizację napędza teraz pragnienie zemsty. Dlatego ich powrót wstrząsa sytuacją w całej krainie, drastycznie wpływając na stosunek sił.

Jednostki Zapomnianych mogą korzystać z szeregu przydatnych umiejętności, takich jak kamuflaż czy skradanie się, co jest pomocne nie tylko w starciach, ale również podczas np. infiltrowania obozowisk wrogów czy przeprowadzania aktów sabotażu. Ponadto frakcja dysponuje zdolnościami pozwalającymi jej na kontrowanie szpiegowskich technik rywali.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   Internet     Liczba graczy: 1-12  

Oczekiwania czytelników: 7.8 / 10 na podstawie 5 głosów czytelników.

Klasyfikacja PEGI Endless Legend: Shadows

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra zawiera elementy przemocy. Gra, która pozwala łączyć się z innymi osobami poprzez Internet.

Wymagania sprzętowe Endless Legend: Shadows

PC Windows

PC Windows

 • Minimalne:
 • Intel Core 2 Duo Q8300 2.5
 • 4 GB RAM
 • karta grafiki 1 GB GeForce GT460/Radeon HD 4850 lub lepsza
 • 3 GB HDD
 • Windows Vista/7/8/8.1
 • Rekomendowane:
 • Intel Core i5 3.5 GHz
 • 8 GB RAM
 • karta grafiki 1 GB GeForce GTX 660/Radeon HD 7850 lub lepsza
 • 3 GB HDD
 • Windows Vista/7/8/8.1
Wieści ze świata (Endless Legend, Forza Motorsport 6, The Sims 4) 3/9/2015
Wieści ze świata (Endless Legend, Forza Motorsport 6, The Sims 4) 3/9/2015

wiadomość3 września 2015

Dziś piszemy o debiucie rozszerzenia Shadows do Endless Legend, starciu Machinimy z Federalną Komisją Handlu ws. nieuczciwej promocji Xboksa One na YouTube, dodatku do Forzy Motorsport 6 i statystykach po pierwszym roku od premiery The Sims 4. Witajcie w wieściach ze świata – codziennej porcji krótkich wiadomości.

Endless Legend: Shadows - zapowiedziano drugi dodatek do turowej strategii fantasy
Endless Legend: Shadows - zapowiedziano drugi dodatek do turowej strategii fantasy

wiadomość24 lipca 2015

Zespół Amplitude Studios zapowiedział Endless Legend: Shadows, czyli drugie duże DLC do turowej strategii fantasy. Dodatek wprowadzi m.in. nową frakcję oraz system szpiegowstwa.