Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 24 lipca 2015, 12:19

autor: Adrian Werner

Endless Legend: Shadows - zapowiedziano drugi dodatek do turowej strategii fantasy

Zespół Amplitude Studios zapowiedział Endless Legend: Shadows, czyli drugie duże DLC do turowej strategii fantasy. Dodatek wprowadzi m.in. nową frakcję oraz system szpiegowstwa.

Opracowane przez studio Amplitude Endless Legend okazało się jedną najlepszych turowych strategii fantasy ostatnich lat. Dlatego z radością powitaliśmy zapowiedź drugiego dużego dodatku. DLC otrzymało tytuł Endless Legend: Shadows i wymagać ma posiadania podstawowej wersji gry. Nie będziemy musieli długo czekać na premierę tego rozszerzenia, gdyż trafi ono do sprzedaży przed końcem trwającego obecnie lata. Na razie nie znamy ceny, ale pierwszy dodatek, czyli Guardians, kosztował 9,99 euro, czyli około 41 złotych i spodziewamy się, że tym razem będzie podobnie.

Największą atrakcją Endless Legend: Shadows będzie wprowadzenie nowej grywalnej frakcji, znanej jako Zapomniani (ang. Forgotten). Grupa ta specjalizuje się w wykorzystywaniu mechaniki szpiegostwa, czyli drugiej największej nowości z tego DLC. Oczywiście, inne stronnictwa również otrzymają okazję dołączenia do zabawy i w trakcie podbojów będą mogły m.in. zbierać informacje, infiltrować wrogie struktury oraz wysyłać zabójców w celu wyeliminowania po cichu konkretnych postaci.

Oficjalnie szpiegostwo nie jest niczym chwalebnym, zwłaszcza jeśli napędzane jest nadnaturalnymi zdolnościami, dlatego dawno temu specjalizująca się w tej sztuce frakcja Forgotten została wygnana do innego świata i zapomniana przez większość śmiertelników. Nawet garstka wciąż pamiętających o ich istnieniu osób była przekonana, że grupa ta wyginęła. Dlatego ich powrót wstrząśnie sytuacją w całej krainie. Jednostki Zapomnianych będą mogły korzystać z szeregu przydatnych umiejętności, takich jak kamuflaż czy skradanie się, co okaże się pomocne nie tylko w starciach, ale również podczas np. infiltrowania obozowisk wrogów czy przeprowadzania aktów sabotażu. Ponadto frakcja dysponować ma zdolnościami pozwalającymi jej na kontrowanie szpiegowskich technik rywali.

  1. Endless Legend – oficjalna strona gry
  2. Recenzja gry Endless Legend - fantastyczna uczta dla strategów
Endless Legend: Shadows -zapowiedziano drugi dodatek do turowej strategii fantasy - ilustracja #1

Endless Legend to wydana w 2014 roku na pecety turowa strategia fantasy należąca do kategorii 4X. Gra przenosi nas do krainy znanej jako Aura, która dawno temu została zdewastowana przez potężny kataklizm. Co gorsza, w momencie rozpoczęcia akcji wiele wskazuje na to, że nadciąga kolejna katastrofa, tym razem klimatyczna.

Gra została ciepło przyjęta, zyskując pokaźny zestaw bardzo pozytywnych recenzji. Nie znamy dokładnych wyników sprzedaży, ale w grudniu zeszłego roku autorzy pochwalili się, że cała seria (a więc wliczając także Endless Space) rozeszła się w ponad 1,2 mln egzemplarzy.