Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 28 lipca 2018, 09:00

autor: Osti

Cyberpunk 2077 – mechanika będzie zbliżona do oryginalnego RPG

Twórcy z rodzimego CD Projekt RED zdradzili nieco szczegółów na temat mechaniki rozwoju postaci w grze Cyberpunk 2077.

Choć Cyberpunk 2077 nadal daleki jest od daty premiery, wygląda na to, że Polacy z CD Projekt RED dobrze wiedzą, jak będzie wyglądać mechanika gry oraz rozwój postaci. Wszystko wskazuje na to, że nie będą one specjalnie różnić się od papierowego RPG Cyberpunk 2020.

Gra da dużą swobodę w kreowaniu postaci. - Cyberpunk 2077 – mechanika będzie zbliżona do oryginalnego RPG - wiadomość - 2018-07-29
Gra da dużą swobodę w kreowaniu postaci.

Informacje o tym, jak będą wyglądać atrybuty postaci oraz perki, „Redzi” opublikowali na profilu Cyberpunk 2077 w serwisie Twitter. Ze strzępków danych można się domyślić nieco więcej o statystykach i możliwości ich rozwijania.

Główny bohater Cyberpunk 2077 będzie opisany przez atrybuty takie jak siła (STR) czy refleks (REF). Ich wartości podniesiemy poprzez zdobywanie kolejnych poziomów doświadczenia oraz instalowanie cybernetycznych ulepszeń.

Do premiery nadal jeszcze długa droga. - Cyberpunk 2077 – mechanika będzie zbliżona do oryginalnego RPG - wiadomość - 2018-07-29
Do premiery nadal jeszcze długa droga.

Umiejętności postaci rozwiniemy dzięki wykonywaniu konkretnych akcji – mechanizm ten zna każdy, kto grał w Skyrim. Twórcy wymienili hakowanie, crafting, broń krótką i długą. Zatem im częściej będziemy korzystać z konkretnego rodzaju broni, tym nasz bohater sprawniej ją obsłuży. Twórcy przewidzieli także perki zdobywane m.in. wraz z doświadczeniem.

Niedawno dowiedzieliśmy się, że gra doczeka się pełnej polskiej wersji językowej. Twórcy zdradzili również, że przygotowane zostaną także czeskie, węgierskie i arabskie napisy. Lista wszystkich wersji językowych nie została jeszcze zamknięta.

Postać opisują atrybuty znane z papierowego Cyberpunk 2020. - Cyberpunk 2077 – mechanika będzie zbliżona do oryginalnego RPG - wiadomość - 2018-07-29
Postać opisują atrybuty znane z papierowego Cyberpunk 2020.

Cyberpunk 2077 znajduje się w fazie pre-alfa, co oznacza, że przed twórcami jeszcze mnóstwo pracy. Prezes CD Projekt RED, Adam Kiciński, zdradził, że na ten moment studiu udaje się realizować harmonogram. Obecnie nad grą pracuje 350 osób.

Cyberpunk 2077 został zapowiedziany w 2012 roku, ale nadal nie znamy daty premiery. Po ciepłym przyjęciu gry na tegorocznych targach E3, możemy spodziewać się kolejnego pokazu za niecały miesiąc, podczas targów gamescom w Niemczech. Tytuł ma się ukazać na PC, PlayStation 4 oraz Xboksa One.