Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 26 czerwca 2018, 11:57

autor: Aquma

Cyberpunk 2077 z pełną polską wersją językową

W odpowiedzi na pytanie jednego z fanów studio CD Projekt RED potwierdziło na swoim profilu facebookowym, że gra Cyberpunk 2077 będzie posiadała pełną polską wersję językową.

Mieszkańcy Night City przemówią po polsku. - Cyberpunk 2077 z pełną polską wersją językową - wiadomość - 2018-06-26
Mieszkańcy Night City przemówią po polsku.

Studio CD Projekt RED potwierdziło, że tworzona przez nie futrystyczna gra RPG Cyberpunk 2077 otrzyma pełną polską wersję językową. Informacja pojawiła się na oficjalnym profilu facebookowym wyczekiwanego tytułu. Na pytanie jednego z fanów „Kowbojuuuu. Czy będzie w pełni polska wersja językowa?” odpowiedziano po prostu „Jasne, mordo”.

Cyberpunk 2077 z pełną polską wersją językową - ilustracja #2

Wieści raczej nie stanowią niespodzianki, jeśli wziąć pod uwagę fakt, że wszystkie dotychczasowe gry omawianego dewelopera posiadały pełną polską lokalizację. Mimo to jednak dobrze, że uzyskaliśmy potwierdzenie, iż w przypadku Cyberpunka 2077 nic się w tym względzie nie zmieni – szczególnie że polski dubbing zarówno drugiego, jak i trzeciego „Wieśka” stał na naprawdę wysokim poziomie.

Cyberpunk 2077 został zapowiedziany w 2012 roku, jednak przez długie lata było o nim bardzo cicho. Niedawno, w czasie targów E3 2018, studio CD Projekt RED zaprezentowało w końcu pierwszy zwiastun na silniku gry (widoczny powyżej), a za zamkniętymi drzwiami pokazano też niemal godzinne demo hands-off (czyli ogrywane przez dewelopera) obecnej wersji gry, dzięki któremu otrzymaliśmy ogrom informacji na jej temat (także dotyczących ewentualnych trybów multiplayer oraz romansów). Wrażenie, które gameplay wywarł na przedstawicielach prasy, było piorunujące – wielu okrzyknęło polską produkcję najlepszym tytułem imprezy. Kolejne pokazy odbędą się przy okazji tegorocznego gamescomu – kto wie, może tym razem rozgrywka zostanie zaprezentowana szerszej publiczności? Pozostaje trzymać kciuki.

Niestety, Cyberpunk 2077 nie ma na razie nawet przybliżonej daty premiery – wiemy jedynie, że zmierza na pecety oraz konsole obecnej generacji.

  1. Gry z E3 2018 – 12 najciekawszych gier targów zdaniem redakcji
  2. Widzieliśmy gameplay gry Cyberpunk 2077 – godzina w Night City