Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 16 czerwca 2018, 10:01

Cyberpunk 2077 na czele zestawienia najpopularniejszych zwiastunów E3

W sieci pojawiło się ciekawe zestawienie popularności zwiastunów gier pecetowych z E3. Wynika z niego, że największe zainteresowanie wzbudził Cyberpunk 2077, a drugą pozycję zajął Fallout 76.

Na E3 najwięcej par oczu zwróconych było w stronę Cyberpunka 2077 - Cyberpunk 2077 na czele zestawienia najpopularniejszych zwiastunów E3 - wiadomość - 2018-06-16
Na E3 najwięcej par oczu zwróconych było w stronę Cyberpunka 2077

Tegoroczna edycja targów E3 już za nami, więc nadszedł czas podsumowań. Wszyscy zastanawiają się, jaka była najważniejsza gra tej imprezy. Stosując kryterium zainteresowania wzbudzanego przez zwiastuny, zwycięzcą okazał się bezdyskusyjnie Cyberpunk 2077. Serwis PC Gamer opublikował właśnie zestawienie porównujące wyniki oglądalności trailerów udostępnionych podczas targów. Liczono je łącznie, sumując wyświetlenia na oficjalnych kanałach wraz z kopiami opublikowanymi na największych niezależnych kanałach.

Oczywiście nie jest to zbyt naukowa metoda, a podane liczby cały czas rosną w szybkim tempie, więc w momencie, w którym przeczytacie tę wiadomość, będą najpewniej już nieaktualne. Ponadto, brano pod uwagę tylko produkcje, które zmierzają na PC (więc zabrakło np. wyśmienitego gameplaya z The Last of Us: Part II, który obejrzało już ponad 6,2 mln osób na samym oficjalnym kanale PlayStation). Mimo to zestawienie daje niezłe pojęcie o tym, co graczy interesowało najbardziej podczas E3 2018.

1.Cyberpunk 2077 (13,5 mln wyświetleń)

Czołowa pozycja jest w tym wypadku zasłużona. Gracze czekali długie lata, aby zobaczyć pierwszy zwiastun Cyberpunka 2077, a do tego autorzy upakowali w nim masę wskazówek odnośnie m.in. klas postaci czy podejścia do mikropłatności. Do tego filmik po prostu robi duże wrażenie.

 1. Widzieliśmy gameplay gry Cyberpunk 2077 – godzina w Night City

2. Fallout 76 (9,8 mln wyświetleń)

Nie dziwi również, że drugą pozycję zajął Fallout 76. Gra została ujawniona tuż przed targami E3, więc zainteresowanie nią było ogromne. Do tego ilość materiałów oraz informacji udostępnionych w trakcie imprezy była imponująca. Nie wszystkim fanom podoba się sieciowa natura produkcji, ale nawet oni chcieli zobaczyć, jak projekt prezentuje się w akcji.

 1. Fallout 76 – zatrzęsienie informacji o grze

3. The Elder Scrolls VI (7 mln wyświetleń)

W przypadku The Elder Scrolls VI udostępniono jedynie krótki teaser, a sam projekt znajduje się dopiero w fazie preprodukcji. Ale marka jest tak popularna, że ten krótki filmik wzbudził duże emocje.

 1. The Elder Scrolls 6 zapowiedziane

4. FIFA 19 (5,5 mln wyświetleń)

Tutaj też nie ma żadnego większego zaskoczenia. Marka cieszy się gigantyczną popularnością i każdy chciał zobaczyć, jak FIFA 19 prezentuje się w akcji.

 1. Więcej taktyki, więcej kontroli - oto kolejne zmiany w grze FIFA 19

5. Doom Eternal (5,4 mln wyświetleń)

Większą niespodzianką jest tak wysoka pozycja Doom Eternal, zwłaszcza że sam zwiastun nie pokazał rozgrywki. To jest jednak w całości zasługą wyśmienitego przyjęcia poprzedniej odsłony cyklu.

 1. Doom Eternal zapowiedziane - pełnoprawna kontynuacja Dooma z 2016 roku

6. Halo Infinite (4,5 mln wyświetleń)

Spore zainteresowanie wzbudziła także gra Halo Infinite, choć trzeba też przyznać, że w poprzedniej dekadzie zwiastun nowej odsłony tego cyklu bez wątpienia znalazłby się w pierwszej piątce.

 1. Halo Infinite na pierwszym zwiastunie

7. Battlefield V (3,7 mln wyświetleń)

Dużą popularnością cieszył się także zwiastun trybu multiplayer w Battlefield V. Filmik został przyjęty znacznie cieplej niż pierwszy trailer, w którym brakowało fragmentów rozgrywki.

 1. Graliśmy w Battlefield V – to nadal stary, dobry BF!

8. Anthem (2,7 mln wyświetleń)

Nie dziwi również obecność w pierwszej dziesiątce zwiastuna Anthem. Gra zaprezentowała się na targach wyrażnie lepiej niż w zeszłym roku.

 1. Anthem - zwiastun, zapis rozgrywki i data premiery

9. Devil May Cry (2,5 mln wyświetleń)

Ciepło przyjęty został także powrót w Devil May Cry 5 do klasycznych wersji postaci. Zwłaszcza, że za grę odpowiada ojciec cyklu.

 1. Zapowiedziano Devil May Cry 5 od twórcy pierwszych czterech części

10. Forza Horizon 4 (1,9 mln wyświetleń)

Pierwszą dziesiątkę zamyka Forza Horizon 4. To jedyna gra wyścigowa, która pojawiła się w tym zestawieniu.

 1. Forza Horizon 4 z Wielką Brytanią, dynamicznymi porami roku i 60 FPS

11. Resident Evil 2 (1,4 mln wyświetleń)

Jedną z największych niespodzianek E3 było pojawienie się na konferencji Sony zwiastuna Resident Evil 2, czyli klasycznego survival-horroru firmy Capcom. Nic dziwnego, że filmik wzbudził spore zainteresowanie, choć lekkim zaskoczeniem jest, że przegrał z Devil May Cry 5 od tego samego wydawcy.

 1. Pierwszy zwiastun i data premiery remake'u Resident Evil 2

12. Assassin's Creed Odyssey (1,1 mln wyświetleń)

Dwunaste i ostatnie miejsce w zestawieniu zajął Assassin's Creed Odyssey. Stosunkowo niska pozycja wynika jednak w dużej części z faktu, że firma Ubisoft ma odrębne kanały dla różnych krajów i regionów, więc widownia była rozproszona.

 1. Graliśmy w Assassin's Creed Odyssey – pełnoprawne RPG?