Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 11 czerwca 2018, 21:49

autor: Vergil

The Elder Scrolls VI dopiero na konsolach nowej generacji?

Todd Howard wypowiedział się na temat aktualnej kondycji projektów ujawnionych podczas konferencji firmy Bethesda. Z jego słów wynika, że w przeciwieństwie do Starfielda, The Elder Scrolls VI jeszcze nie istnieje w grywalnej formie.

Konferencja Bethesdy Softworks poprzedzająca tegoroczne targi E3 przyniosła zapowiedzi The Elder Scrolls VI oraz reprezentanta zupełnie nowej marki w portfolio wydawcy, czyli Starfield. Ekipa YouTube’a, prowadząca transmisję na żywo z Los Angeles, przeprowadziła wywiad z Toddem Howardem, który podzielił się z graczami konkretnymi informacjami na temat tego, w jakiej fazie produkcji znajdują się obecnie oba wyżej wymienione tytuły (via Dualshockers).

Malowniczy krajobraz, logo gry i znajomy motyw muzyczny – tyle wystarczyło, by rozpalić wyobraźnię fanów serii The Elder Scrolls. - The Elder Scrolls VI dopiero na konsolach nowej generacji? - wiadomość - 2018-06-11
Malowniczy krajobraz, logo gry i znajomy motyw muzyczny – tyle wystarczyło, by rozpalić wyobraźnię fanów serii The Elder Scrolls.

Zacznijmy od The Elder Scrolls VI, które znajduje się obecnie w tak zwanej pre-produkcji; oznacza to, że deweloperzy opracowują ogólne założenia projektu i myślą nad rozwiązaniami, które zostaną w nim zaimplementowane. Dlaczego dopiero teraz, po niemal siedmiu latach od premiery poprzedniej odsłony serii? Cóż, Howard przyznał, że w tym momencie zespół dysponuje technologią, która „jest coraz bliżej” możliwości pozwalających na realizację przyświecającej mu wizji. Warto odnotować, że enigmatyczny zwiastun, który mogliśmy obejrzeć podczas show Bethesdy, miał nas zaznajomić z ogólną atmosferą przygody oraz dać nam pewne wskazówki na temat miejsca akcji. Inna sprawa, że fakt, iż gra znajduje się w tak wczesnym stadium rozwoju, najprawdopodobniej oznacza, że trafi dopiero na konsole kolejnej generacji.

Inaczej mają się sprawy ze Starfieldem, który wyszedł już z fazy pre-produkcji i obecnie autorzy pracują w pocie czoła nad tym, by przekuć swoje pomysły na gotowe rozwiązania. Co więcej, tytuł, w którym wcielimy się w kosmicznych podróżników, istnieje już w grywalnej formie. Można więc gdybać, że w przyszłym roku doczekamy się prezentacji pierwszych fragmentów rozgrywki.

  1. Oficjalna strona internetowa firmy Bethesda Softworks
GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.