Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 11 czerwca 2018, 20:56

autor: Vergil

The Awesome Adventures of Captain Spirit to wstęp do Life is Strange 2

Firma Square Enix odda w ręce graczy darmową produkcję, która, choć nie będzie drugą częścią Life is Strange, wprowadzi nas do tego tytułu. W The Awesome Adventures of Captain Spirit podejmiemy decyzje, który poprzez import zapisu będą miały konsekwencje w kontynuacji opowieści o Max Caulfield.

The Awesome Adventures of Captain Spirit to jedna z gier, które firma Square Enix przywiozła na tegoroczne targi E3. Produkcja, nad którą pracuje studio Dontnod Entertainment, zostanie osadzona w uniwersum wykreowanym na potrzeby serii Life is Strange. Podczas show japońskiego wydawcy deweloperzy podzielili się ciekawą informacją na jej temat. Okazuje się bowiem, że ów darmowy tytuł, który 26 czerwca zostanie udostępniony komputerowym i konsolowym graczom (mowa o posiadaczach Xboksa One i PlayStation 4), będzie stanowił wprowadzenie do świata Life is Strange 2.

Raoul Barbet, czyli jeden z dyrektorów kreatywnych projektu, zdradził, że w omawianej produkcji znajdziemy liczne sekrety i nawiązania do zupełnie nowej opowieści, którą twórcy przedstawią w kontynuacji swojego największego hitu. Co więcej, dzięki możliwości importu stanu gry decyzje, które podejmiemy w trakcie zabawy, mają mieć wpływ na przebieg wydarzeń opowiedzianych w Life is Strange 2.

Dziesięcioletni Chris marzy o byciu superbohaterem. Pewnego dnia spotka go wielka przygoda niebędąca jedynie wytworem jego wyobraźni. - The Awesome Adventures of Captain Spirit wprowadzi nas w świat Life is Strange 2 - wiadomość - 2018-06-11
Dziesięcioletni Chris marzy o byciu superbohaterem. Pewnego dnia spotka go wielka przygoda niebędąca jedynie wytworem jego wyobraźni.

Głównym bohaterem The Awesome Adventures of Captain Spirit będzie dziesięcioletni Chris osierocony przez matkę. Wychowywany przez ojca chłopiec nieustannie marzy o wielkich przygodach, bawiąc się w superbohatera znanego jako tytułowy Captain Spirit. W trakcie zabawy będziemy towarzyszyć mu w jednym dniu z jego życia, kiedy to spotka go przygoda niebędąca jedynie wytworem jego wyobraźni. Sama rozgrywka będzie natomiast przebiegać według zasad, do których przyzwyczaiło nas Life is Strange. W trakcie zabawy będziemy więc przemierzać lokacje, prowadzić rozmowy z postaciami neutralnymi i podejmować decyzje rzutujące na dalszy przebieg opowieści. Jednokrotne ukończenie gry ma być zadaniem na około dwie godziny.

  1. Oficjalna strona internetowa gry