Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikPrzygodowePCPS4XONE
Okładka Life is Strange 2 (PC)

Life is Strange 2

Druga odsłona cyklu epizodycznych przygodówek tworzonych przez studio Dontnod Entertainment. Głównymi bohaterami Life is Strange 2 są Sean i Daniel Diaz, którzy zostają zmuszeni do opuszczenia rodzinnego Seattle i ucieczki przed wymiarem sprawiedliwości.

Przygodowe | TPP | epizodyczne | czasy współczesne

Okładka Life is Strange 2 (PC)

data premiery gry:

27wrz2018

PC PS4 XONE

Life is Strange 2 jest kontynuacją ciepło przyjętej gry przygodowej z 2015 roku, za której opracowaniem stoją autorzy oryginału, czyli studio Dontnod Entertainment. Mowa o twórcach takich gier, jak Remember Me oraz Vampyr. Premierę tego tytułu poprzedziła darmowa produkcja zatytułowana The Awesome Adventures of Captain Spirit, która wprowadzała graczy w świat wykreowany na jego potrzeby.

Fabuła

Głównymi bohaterami Life is Strange 2 są szesnastoletni Sean Diaz i jego dziewięcioletni brat – Daniel. Splot przypadkowych zdarzeń doprowadził do tragicznego w skutkach wypadku, w którym śmierć poniósł ojciec protagonistów oraz interweniujący policjant. Uciekając przed wymiarem sprawiedliwości, nasi podopieczni zostają zmuszeni do opuszczenia rodzinnego Seattle i udania się w podróż do Puerto Lobos w Meksyku. Sprawę dodatkowo komplikuje fakt, że w międzyczasie muszą ukrywać tajemniczą, nadprzyrodzoną i niebezpieczną moc.

Mechanika

Podobnie jak w pierwszej części serii, w Life is Strange 2 akcję obserwujemy z perspektywy trzeciej osoby (TPP). Zabawa polega przede wszystkim na śledzeniu fabuły i podejmowaniu decyzji rzutujących na jej przebieg oraz na budowanie relacji między braćmi. Podporządkowano temu pozostałe elementy rozgrywki, na czele z eksploracją, interakcją z otoczeniem oraz prowadzeniem rozmów z postaciami neutralnymi. Co ciekawe, produkcja pozwala na import stanu rozgrywki z wyżej wspomnianego The Awesome Adventures of Captain Spirit, dzięki czemu dokonane tam wybory znajdują swoje odzwierciedlenie w przedstawionych tu wydarzeniach.

Warto zaznaczyć, że przeciwieństwie do poprzedniej części serii, Sean - bohater, którym sterujemy - nie posiada mocy, gracz nie może więc bezpośrednio jej używać, a jedynie nakłaniać brata, by posłużył się nią w odpowiednim momencie.

Kwestie techniczne

Pomimo że Life is Strange 2 działa w oparciu o nowy silnik graficzny, sfera wizualna tej produkcji została utrzymana w stylistyce znanej między innymi z pierwszej odsłony cyklu, która upodabnia ją do rysunku wykonanego pastelami. Podobnie jak jego poprzednik, omawiany tytuł jest dystrybuowany w formie pięciu wydawanych osobno epizodów.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Ocena czytelników: 8,7 / 10 na podstawie 864 głosów czytelników.

Oczekiwania czytelników przed premierą: 8,3 / 10 na podstawie 148 głosów czytelników.

Cena gry w dniu premiery: 170,89 PLN

Gry podobne do Life is Strange 2

Klasyfikacja PEGI Life is Strange 2

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. W grze jest używany wulgarny język. Gra zawiera elementy przemocy.

Wymagania sprzętowe Life is Strange 2

PC Windows

PC Windows

 • Minimalne:
 • Intel Core i3-2100 3.1 GHz / AMD Phenom II X4 945 3.0 GHz
 • 4 GB RAM
 • karta grafiki 2 GB GeForce GTX 650 / Radeon HD 7770 lub lepsza
 • 14 GB HDD
 • Windows 7 64-bit
 • Rekomendowane:
 • Intel Core i5-3470 3.2 GHz / AMD FX-8350 4.0 GHz
 • 6 GB RAM
 • karta grafiki 4 GB GeForce GTX 970 / 3 GB Radeon R9 280X lub lepsza
 • 14 GB HDD
 • Windows 10 64-bit
Recenzja pierwszego epizodu gry Life is Strange 2 – król emocji wrócił
Recenzja pierwszego epizodu gry Life is Strange 2 – król emocji wrócił

Recenzja 28 września 2018, 15:00

Oprawa pierwszego Life Is Strange pod względem czysto technicznym była przeciętna, ale dzięki bardzo przyjemnemu stylowi skutecznie maskowała braki i wypadała naprawdę dobrze. „Dwójka” idzie w tym samym kierunku, choć tym razem widać, że uproszczone modele postaci czy pastelowe rozmycie otoczenia są bardziej wyborem artystycznym niż koniecznością związaną z niższym budżetem – gra zdecydowanie wypiękniała i zyskała na liczbie detali. Poprawie uległa także największa bolączka pierwowzoru, czyli synchronizacja ruchu ust postaci z wypowiadanymi kwestiami. Choć do ideału wciąż jeszcze trochę brakuje, to jest już dużo lepiej i drobne niezgodności dostrzegłem tylko dlatego, że specjalnie ich wypatrywałem, mając w pamięci poprzednie kłopoty z lip-synkiem.

PC
PS4
XONE