Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 1 marca 2021, 11:33

Life is Strange 3 i 4 w produkcji? Możliwy powrót bohaterek z jedynki

Według plotek studio Deck Nine Games, odpowiedzialne za prequel popularnej gry przygodowej Life is Strange, pracuje nad dwiema grami z tego cyklu. Jedna z nich ma powrócić do historii Max i Chloe, druga przedstawi nam całkowicie nową bohaterkę.

W SKRÓCIE:
  • Według nowych plotek mają powstać dwie gry z cyklu Life is Strange.
  • Jedna z nich ma nosić tytuł Life is Strange: True Colors i opowiadać historię bohaterki czytającej w myślach.
  • Druga z planowanych gier ma kontynuować dzieje Max i Chloe z pierwszej części.

Kilka lat temu Life is Strange od studia Dontnod podbiło serca wielu graczy. Od tamtej pory pod szyldem serii ukazał się jeszcze sequel, a także prequel Life is Strange: Before the Storm, którego producentem było Deck Nine Games. W sieci pojawiły się plotki, według których właśnie ta firma zajmuje się produkcją dwóch nowych gier z serii Life is Strange.

Jak podaje portal GamesRadar, na popularnym forum ResetEra pojawiły się informacje, jakoby studio Dontnod miało przestało zajmować się serią, zastąpione przez wyżej wymienione Deck Nine. Insider zdradził także nieco szczegółów o zawartości nowych odsłon – jedna z gier ma nosić tytuł Life is Strange: True Colors, a jej główną bohaterką będzie czytająca w myślach Azjatka o imieniu Alex. Umiejętność protagonistki będzie przejawiać się w rozpoznawaniu kolorów aury otaczającej daną postać – stąd podtytuł True Colors. Gra ma działać na silniku Unreal Engine 4, a miejscem akcji będzie małe miasteczko na prowincji USA. Tak jak poprzedniczki, Life is Strange 3 ma poruszać ważne społecznie tematy.

Life is Strange 3 i 4 w produkcji? Możliwy powrót bohaterek z jedynki - ilustracja #1
Jedna z nowych odsłon serii ma powrócić do historii Max i Chloe

Druga z powstających gier ma pozostawać na etapie wczesnej preprodukcji. Według informacji z przecieku, gra ma być bezpośrednią kontynuacją wydarzeń z „jedynki” i powrócić do historii Max i Chloe – głównych bohaterek części pierwszej.

Według plotki, Life is Strange: True Colors miało zostać ogłoszone już w 2020 roku, ale przez wybuch pandemii COVID-19 prace nad grą wyraźnie spowolniły.

Plotka została opublikowana na forum ResetEra, jednak została usunięta. Treść oryginalnego posta wstawiono na portal Reddit. Publikujemy ją poniżej.

Podkreślmy na koniec, że żadna z informacji przedstawionych powyżej nie została potwierdzona ani przez Dontnod, ani Deck Nine, ani tym bardziej Square Enix – wydawcę. W plotkach tego typu może być ziarno prawdy, ale póki co należy podchodzić do tych rewelacji z rezerwą.