Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikPrzygodowePCXSXPS5PS4XONE
Okładka Life is Strange: True Colors (PC)

Life is Strange: True Colors

Life is Strange 3 | LiS True Colors

Trzecia główna część popularnej serii epizodycznych przygodówek. Life is Strange: True Colors zostało stworzone przez studio Deck Nine, autorów Life is Strange: Before the Storm, i wydane przez sprawującą pieczę nad marką firmę Square Enix.

Przygodowe | TPP | czasy współczesne | Find Your Next Game

Okładka Life is Strange: True Colors (PC)

data premiery gry:

10wrz2021za 143dni

PC PS5 XSX PS4 XONE
Kolekcja gier
Obserwuj grę

Life is Strange: True Colors to trzecia główna odsłona popularnego cyklu epizodycznych gier przygodowych, zapoczątkowanego w 2015 roku. Produkcja została opracowana przez studio Deck Nine – autorów ciepło przyjętego prequela pierwszej części serii, zatytułowanego Life is Strange: Before the Storm. W odróżnieniu od poprzednich odsłon serii, LiS True Colors nie zostało podzielone na epizody.

Fabuła

Główną bohaterką gry Life is Strange: True Colors jest Alex Chen. Protagonistka została obdarzona nadnaturalną mocą pozwalającą jej na odczytywanie i absorpcję emocji odczuwanych przez innych oraz na manipulowanie nimi. Kiedy uczucia jej rozmówców, które widzi w postaci kolorowych aur, są zbyt silne, Alex nie jest w stanie stawić im czoła i całkowicie oddaje im się we władanie. Wszystko to sprawia, że owe zdolności postrzega niczym klątwę.

Dziewczynę poznajemy w momencie, gdy przybywa do Haven Springs. Owym niewielkim, górniczym miasteczkiem w amerykańskim stanie Colorado niedługo później wstrząsa wieść o niespodziewanej śmierci jej mieszkającego tu brata, który rzekomo zginął w wypadku. Nie dając temu wiary i próbując odkryć prawdę, Alex nawiązuje relacje z mieszkańcami Haven Springs i zyskuje ich zaufanie, jednocześnie podążając tropem licznych sekretów skrywanych przez tutejszą społeczność.

Fabuła gry jest nieliniowa, toteż o tym, jak potoczą się losy Alex, z kim się zaprzyjaźni, kogo uczyni swoim wrogiem i w kim się zakocha, a także o tym, jak będzie postrzegana przez lokalną społeczność, decydują wybory dokonywane przez nas w trakcie rozgrywki.

Gameplay

W Life is Strange: True Colors akcję ukazano z perspektywy trzeciej osoby (TPP). Podczas zabawy eksplorujemy malownicze (choć skrywające mroczne sekrety) Haven Springs i prowadzimy liczne rozmowy. Wybierane przez nas kwestie dialogowe rzutują na przebieg opowieści oraz wpływają na relacje Alex z poszczególnymi postaciami, na czele z Ryanem oraz Steph, z których każde może stać się dla protagonistki przyjacielem lub nawet kimś więcej. Oprócz tego nierzadko musimy korzystać z nadnaturalnych zdolności dziewczyny; warto przy tym robić to z rozwagą, gdyż to, jaki zrobimy z nich użytek, ma często niebagatelny wpływ na losy i życie innych. W przerwach od śledzenia osobistej fabuły możemy oddawać się nieco bardziej prozaicznym czynnościom, jak przebieranki (garderoba obejmuje ponad 20 strojów dla Alex) czy słuchanie muzyki.

Soundtrack

Na soundtrack z gry składają się zarówno kompozycje mxmtoon oraz Novo Armor, jak i licencjonowane utwory m.in. od Radiohead, Phoebe Bridgers oraz Gabrielle Aplin.

Life is Strange: True Colors na tle poprzednich części serii wyróżnia się za sprawą wyraźnie ładniejszej oprawy graficznej. Lokacje stały się bardziej szczegółowe, podobnie jak twarze postaci, które okraszono znacznie większą liczbą detali, niż miało to miejsce we wcześniejszych odsłonach cyklu.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Oczekiwania czytelników: 7,3 / 10 na podstawie 25 głosów czytelników.

Gry podobne do Life is Strange: True Colors

Wymagania wiekowe Life is Strange: True Colors

16+

Life is Strange: True Colors i Life is Strange Remastered Collection oficjalnie zapowiedziane
Life is Strange: True Colors i Life is Strange Remastered Collection oficjalnie zapowiedziane

wiadomość18 marca 2021

Life is Strange: True Colors otrzymało pierwszy fabularny trailer oraz datę premiery. Ponadto Square Enix ogłosiło powstawanie zremasterowanych wersji dwóch innych gier z serii - Life is Strange oraz Life is Strange: Before the Storm.

Wiemy, jakie moce może mieć bohaterka Life is Strange 3
Wiemy, jakie moce może mieć bohaterka Life is Strange 3

wiadomość16 marca 2021

W sieci pojawiły się wiarygodnie brzmiące plotki dotyczące Life is Strange 3. Obejmują one m.in. informacje o mocach głównej bohaterki oraz dostępnych w grze opcjach romansowania.

Square Enix Presents ujawni nową część Life is Strange
Square Enix Presents ujawni nową część Life is Strange

wiadomość11 marca 2021

Fani Life is Strange mogą z niecierpliwością wyczekiwać następnego tygodnia. 18 marca Square Enix pokaże kolejną odsłonę serii.

Life is Strange 3 i 4 w produkcji? Możliwy powrót bohaterek z jedynki
Life is Strange 3 i 4 w produkcji? Możliwy powrót bohaterek z jedynki

wiadomość1 marca 2021

Według plotek studio Deck Nine Games, odpowiedzialne za prequel popularnej gry przygodowej Life is Strange, pracuje nad dwiema grami z tego cyklu. Jedna z nich ma powrócić do historii Max i Chloe, druga przedstawi nam całkowicie nową bohaterkę.

PC
PS5
XSX
PS4
XONE