Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikPrzygodoweiOSPCXONEPS4AND
Okładka Life is Strange: Before the Storm (iOS)

Life is Strange: Before the Storm

Prequel Life is Strange – epizodycznej gry przygodowej opracowanej przez zespół DONTNOD Entertainment. Produkcja jest dziełem studia Deck Nine Games, a gracze wcielają się w niej w znaną z pierwowzoru Chloe Price.

Przygodowe | TPP | epizodyczne

Okładka Life is Strange: Before the Storm (iOS)

data premiery gry:

31sie2017

PC PS4 XONE

19wrz2018

AND iOS

Life is Strange: Before the Storm jest prequelem niebywale ciepło przyjętego Life is Strange – epizodycznej gry przygodowej, opracowanej przez zespół DONTNOD Entertainment. Before the Storm pojawiło się nakładem firmy Square Enix między innymi na platformie PC, PS4 i XONE, lecz jej stworzenia podjęło się zupełnie inne studio, Deck Nine Games – deweloperzy odpowiedzialni za oryginał pracowali w tym czasie nad jego pełnoprawną kontynuacją.

Fabuła

Akcja Life is Strange: Before the Storm toczy się przed wydarzeniami przedstawionymi w pierwszej grze z serii. Główną bohaterką gry jest znana z pierwowzoru Chloe Price. Fabuła koncentruje się natomiast na okolicznościach, w jakich protagonistka poznała Rachel Amber oraz na relacjach łączących obie nastolatki. Z uwagi na fakt, że dziewczyna, w którą się wcielamy, nie została obdarzona żadnymi nadnaturalnymi zdolnościami, podejmowane przez nas decyzje mają tutaj bardziej permanentny charakter aniżeli w pierwszym Life is Strange – wszak dokonanych wyborów nie można w żaden sposób cofnąć.

Gra została podzielona na trzy epizody; dodatkowy czwarty odcinek, zatytułowany Farewell, został udostępniony wyłącznie osobom, które zaopatrzyły się w specjalną wersję gry – Deluxe Edition. Jego akcja toczy się na długo przed wydarzeniami z prequela, a gracze mogą po raz ostatni wejść w skórę Max Caulfield – głównej bohaterki pierwszej gry z cyklu.

Mechanika

Wydarzenia zaprezentowane w wydanym na platformie PC, PS4 i XONE Life is Strange: Before the Storm obserwujemy z perspektywy trzeciej osoby (TPP). Zabawa po raz kolejny polega przede wszystkim na stopniowym odkrywaniu elementów fabularnej układanki i dokonywaniu rozmaitych wyborów. Podejmowane przez nas decyzje mają istotny wpływ na przebieg historii oraz na to, w jaki sposób zakończy się przygoda. To właśnie tym aspektom podporządkowano pozostałe elementy schematu rozgrywki, na czele z eksploracją, rozmowami z postaciami neutralnymi oraz rozwiązywaniem zagadek. Choć Chloe, w przeciwieństwie do Max, nie potrafi cofać czasu, posiada własną szczególną umiejętność – potrafi przegadać rozmówcę i nakłonić go, by zachował się po jej myśli. Zostało to zrealizowane w formie dialogowej minigierki: musimy wsłuchać się w wypowiedź dyskutanta i szybko wybrać odpowiednią ripostę na jego argumenty.

Kwestie techniczne

Podobnie jak pierwowzór, Life is Strange: Before the Storm przykuwa uwagę ze względu na wyrazistą, pastelową oprawę graficzną. Dopełnieniem całości jest soundtrack oparty o licencjonowane utwory.

Pozostałe

Pomimo że Ashly Burch nie wciela się już w Chloe, aktorka (będąca jednocześnie pisarką) brała czynny udział w procesie produkcji, zasilając grono osób odpowiedzialnych za scenariusz. Bohaterka przemawia natomiast głosem Rhianny DeVries.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Rozmiar aplikacji: duża (powyżej 500 MB)

Ocena czytelników: 4,4 / 10 na podstawie 1006 głosów czytelników.

Gry podobne do Life is Strange: Before the Storm

Klasyfikacja PEGI Life is Strange: Before the Storm

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. W grze jest używany wulgarny język. W grze pojawiają się nawiązania do narkotyków lub jest pokazane zażywanie narkotyków. Gra zawiera elementy przemocy.

Wymagania sprzętowe Life is Strange: Before the Storm

PC Windows

PC Windows

 • Minimalne:
 • Intel Core i3-2100 3.1 GHz/Phenom X4 945 3.0 GHz
 • 3 GB RAM
 • karta grafiki 2 GB GeForce GTX 650/Radeon R7 250 lub lepsza
 • 14 GB HDD
 • Windows 7 64-bit
 • Rekomendowane:
 • Intel Core i3-6100 3.7 GHz
 • 6 GB RAM
 • karta grafiki 4 GB GeForce GTX 1050/Radeon RX 460 lub lepsza
 • 14 GB HDD
 • Windows 10 64-bit
Recenzja gry Life Is Strange: Before the Storm – dużo klimatu, za mało emocji
Recenzja gry Life Is Strange: Before the Storm – dużo klimatu, za mało emocji

Recenzja 21 grudnia 2017, 13:20

Najlepiej nakreślone wątki byłyby bez znaczenia, gdyby nie dobrze wymyślone i zagrane postacie. Pod tym względem Before the Storm nie zawodzi. Najważniejszą dla fanów nową bohaterką jest tu bez wątpienia Rachel, o której wcześniej słyszeliśmy wiele, ale nie mieliśmy okazji jej poznać. Atrakcyjna, inteligentna, przebojowa i pełna energii dziewczyna robi imponujące pierwsze wrażenie, dzięki czemu z łatwością jesteśmy w stanie uwierzyć w zauroczenie Chloe. Nowa przyjaciółka szybko ujawnia przy tym skazy charakteru, które czynią ją czymś więcej niż tylko sztucznym ideałem.

PC
PS4
XONE
AND
iOS