Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 20 grudnia 2017, 10:10

autor: AlexB

Finałowy epizod Life is Strange: Before the Storm już dostępny

Na PC, PlayStation 4 i Xboksie One pojawił się trzeci, finałowy epizod gry Life is Strange: Before the Storm. Z tej okazji twórcy z Deck Nine przygotowali specjalny zwiastun pełnego sezonu.

Historia znajomości Chloe Price i Rachel Amber oficjalnie dobiegła końca. - Finałowy epizod Life is Strange Before the Storm już dostępny - wiadomość - 2017-12-20
Historia znajomości Chloe Price i Rachel Amber oficjalnie dobiegła końca.

Zgodnie z zapowiedziami z początku tego miesiąca, przyszedł czas na zakończenie opowieści o znajomości Chloe Price i Rachel Amber. Oto pojawił się bowiem trzeci, finałowy epizod Life is Strange: Before the Storm, czyli prequela ciepło przyjętej przygodówki z 2015 roku. Odcinek Hell is Empty, bo taki tytuł nosi zakończenie całej historii, mogą już ściągać posiadacze gry na PC, PlayStation 4 oraz Xboksie One. Z tej okazji deweloperzy ze studia Deck Nine przygotowali nowy zwiastun całego „sezonu”. Można go obejrzeć poniżej.

Jak na razie w sieci pojawiła się tylko jedna branżowa recenzja trzeciego odcinka Life is Strange: Before the Storm. Serwis Push Square wystawił mu ocenę 7/10. Największym zarzutem, który pojawił się w tej opinii, jest odrobinę zbyt duże tempo finałowego epizodu, które jednak koniec końców prowadzi do bardzo satysfakcjonującego, wzruszającego finału. Recenzent pochwalił studio Deck Nine za doskonałe uzupełnienie oryginalnej historii o perypetiach mieszkańców miasteczka Arcadia Bay, opowiedzianej przez francuskie DONTNOD w 2015 roku. Pochwał doczekała się zwłaszcza postać Rachel Amber - w Life is Strange figura bardzo tajemnicza, tutaj nabrała charakteru i jesteśmy w stanie lepiej zrozumieć, dlaczego niemal z miejsca rozkochiwała w sobie wszystkich bliskich znajomych. Rzecz jasna w Hell is Empty nie zabrakło również trudnych wyborów moralnych i licealnego klimatu, nieco bardziej przyziemnego niż w produkcji studia DONTNOD, co jednak zdaniem wielu wyszło Before the Storm na dobre.

Nastoletni bunt z rana jak śmietana. - Finałowy epizod Life is Strange Before the Storm już dostępny - wiadomość - 2017-12-20
Nastoletni bunt z rana jak śmietana.

Choć Hell is Empty zamyka główną historię o Chloe Price i Rachel Amber, nie jest to ostatni epizod Life is Strange: Before the Storm. W pierwszym kwartale 2018 roku osoby, które zakupiły edycję Deluxe dzieła studia Deck Nine otrzymają jeszcze jeden odcinek, zatytułowany Farwell. Będzie on stanowił tytułowe pożegnanie z Arcadia Bay, akademią Blackwell i przede wszystkim z Max Caulfield, protagonistką oryginału, w którą przyjdzie nam się wcielić po raz ostatni. Studio DONTNOD pracuje bowiem nad pełnoprawną kontynuacją serii, która skupi się na zupełnie nowej historii i bohaterach. Szczegóły na jej temat nie są na razie znane.