Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 6 marca 2018, 10:30

autor: Entelarmer

Nowe Life is Strange bez Max i Chloe

Studio DONTNOD opublikowało wpis poświęcony Life is Strange: Before the Storm – Farewell. Twórcy pierwszej odsłony przygodowej serii zdradzili, że bonusowy epizod stanowi ostateczne pożegnanie z dotychczasowymi bohaterkami, a kolejna gra z cyklu poprowadzi zupełnie nową historię.

Fani Life is Strange muszą pożegnać się z dotychczasowymi bohaterkami. - Nowe Life is Strange bez Max i Chloe - wiadomość - 2018-03-06
Fani Life is Strange muszą pożegnać się z dotychczasowymi bohaterkami.

Wczorajsza premiera bonusowego epizodu Life is Strange: Before the Storm stanowiła – zgodnie z podtytułem Farewell – pożegnanie z bohaterami opowieści rozpoczętej przez studio DONTNOD. Wielu spodziewało się, że nie będzie to długa rozłąka, skoro twórcy dawno zdradzili plany kontynuowania przygodowej serii. Wygląda jednak na to, że nie ma co liczyć na powrót znajomych twarzy. Francuski deweloper opublikował wpis w serwisie Tumblr z okazji premiery Farewell, w którym znalazła się wzmianka na temat nowego Life is Strange. Jak czytamy, w najbliższych miesiącach poznamy nową historię oraz postacie, które znajdą się w kolejnej grze z cyklu.

Oczywiście taka deklaracja nie oznacza jeszcze, że nie spotkamy starych znajomych. Jednak nieco wcześniej DONTNOD dało do zrozumienia, że wraz z bonusowym epizodem Before the Storm zamyka się historia Chloe, Max i innych mieszkańców Arcadia Bay. Ostatnia część zdania może sugerować, że zmieni się także miejsce akcji, ale to już tylko domysły, a do snucia tychże brakuje nam informacji. Póki co fani serii mogą jedynie cieszyć się wspomnianym Farewell, co prawda niepowalającym długością (według recenzentów jest to najkrótszy epizod Life is Strange), ale stanowiącym godne pożegnanie ze znanymi bohaterami. Przypomnijmy, że z dodatkowym odcinkiem mogą zapoznać się nabywcy cyfrowej wersji Deluxe bądź jednego z dwóch wydań pudełkowych: edycji Limited oraz kolekcjonerskiego Vinyl. Te ostatnie zadebiutowały dziś w Ameryce, a 9 marca trafią na rynek europejski w wersjach na PC oraz konsole PlayStation 4 i Xbox One, przy czym edycję Vinyl zakupicie wyłącznie w oficjalnym sklepie firmy Square-Enix.