Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 3 maja 2022, 08:56

autor: Adrian Werner

Square Enix nie porzuci marek Just Cause, Life Is Strange i Outriders

Pomimo sprzedania swoich zachodnich studiów grupie Embracer, firma Square Enix nie zamierza ograniczać się tylko do japońskich produkcji i będzie dalej rozwijała takie marki jak Just Cause, Life Is Strange oraz Outriders.

Wczoraj pisaliśmy, że grupa Embracer przejęła studia Crystal Dynamics, Eidos Montreal oraz Square Enix Montreal wraz z prawami do wielu marek, takich jak Tomb Raider, Deus Ex oraz Legacy of Kain. Teraz dotychczasowy właściciel tych zespołów i serii wydał oświadczenie, że nie oznacza to kompletnego porzucenia zachodnich gier.

  1. Firma Square Enix potwierdziła, że nadal jest właścicielem marek Just Cause, Outriders oraz Life Is Strange i będą one dalej rozwijane.
  2. Wydawca zapewnia też, że poza japońskimi tytułami będzie kontynuował wydawanie gier w ramach grup Square Enix External Studios oraz Square Enix Collective.
  3. Square Enix External Studios to oddział zlokalizowany w Londynie, który odpowiada za koordynowanie współpracy z dużymi niezależnymi deweloperami.
  4. Z kolei Square Enix Collective to dział zajmujący się wydawaniem małych gier indie.

Komunikat wydawcy oznacza, że Square Enix dalej zamierza inwestować w produkcje deweloperów spoza Japonii. Firma nie chce jednak być właścicielem takich zespołów.

Warto dodać, że w zeszłym miesiącu prezes Square Enix, Yosuke Matsuda, udzielił ciekawego wywiadu, w którym stwierdził, iż błędem byłoby zmuszanie japońskich studiów do tworzenia gier z myślą o zachodnich gustach. Dla wydawcy wyniki na rynku światowym mają duże znaczenie, ale sukcesu na tym polu nie da się osiągnąć poprzez imitowanie stylu deweloperów spoza Kraju Kwitnącej Wiśni.

  1. Oficjalna strona Square Enix