Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm Słownik PC PS4 PS3 Xbox One Xbox 360 Switch Andro iOS

Czasy współczesne

Wielka Encyklopedia Gier GRYOnline.pl

Gry o tematyce czasy współczesne ułożone według popularności.

Po premierze 12 Przed premierą 6
czasy współczesne
PC
PC Windows17
WWW
PlayStation
Sony PlayStation 5
Sony PlayStation 43 Sony PlayStation 31
Sony PlayStation 2
Sony PlayStation 12 PlayStation Portable1 PlayStation Vita1
Xbox
Microsoft Xbox Series X
Microsoft XBOX ONE4
Microsoft Xbox 360
Microsoft Xbox
Mobile
Android2 Apple iOS2
Windows Phone
Nintendo
Nintendo Switch2
Nintendo Wii
Nintendo DS
Nintendo Wii U
Nintendo 3DS
Game Boy Advance
Nintendo GameCube
WIĘCEJ
MNIEJ
Akcji2
Zręcznościowe
Bijatyki
RPG4 Strategiczne8 Przygodowe4
Sportowe
Wyścigi
Symulacje
Logiczne
Towarzyskie
Tell Me Why
Tell Me Why

Przygodowe 27 sierpnia 2020

Podzielona na trzy epizody gra przygodowa stworzona przez studio Dontnod Entertainment. W Tell Me Why gracze śledzą losy Alyson i jej bliźniaczego brata Tylera, którzy wracają w rodzinne strony, by przypomnieć sobie swe trudne dzieciństwo. To, jak protagoniści zapamiętają kluczowe momenty ze swej przeszłości, wpłynie na ich dalsze życie oraz na łączącą ich więź.

PCXONE

Life is Strange 2
Life is Strange 2

Przygodowe 27 września 2018

Druga odsłona cyklu epizodycznych przygodówek tworzonych przez studio Dontnod Entertainment. Głównymi bohaterami Life is Strange 2 są Sean i Daniel Diaz, którzy zostają zmuszeni do opuszczenia rodzinnego Seattle i ucieczki przed wymiarem sprawiedliwości. W drodze do meksykańskiego Puerto Lobos protagoniści muszą nie tylko unikać konfrontacji z policją, lecz także ukrywać tajemniczą, nadprzyrodzoną moc.

PCPS4XONE

COVID: The Outbreak
COVID: The Outbreak

Strategiczne 29 maja 2020

COVID: The Outbreak to produkcja strategiczna, w której zajmujemy się zarządzaniem globalną organizacją zdrowia walczącą z pandemią koronawirusa. Tytuł został opracowany i wydany przez polską firmę Jujubee.

PC

Riot: Civil Unrest
Riot: Civil Unrest

Strategiczne 5 lutego 2019

Gra strategiczna symulująca miejskie zamieszki. Riot to debiutancka produkcja włoskiego studia Stimunation, w którym głównym projektantem jest były producent scenek przerywnikowych w studiu Valve. Akcja Riot toczy się w czasach współczesnych. Społeczeństwo doprowadzone do ostateczności przez kryzys ekonomiczny rozpoczyna masowe zamieszki. Twórcy przygotowali obszerną kampanię, w trakcie której możemy wziąć udział w najsłynniejszych rozruchach ostatnich lat, grając zarówno po stronie protestującego tłumu, jak i usiłujących go okiełznać sił porządkowych. Nie zabrakło również trybu wieloosobowego w wariancie „gorącego krzesła”. Co ważne, Riot nie stroi żartów z poruszanego problemu, ale stara się jak najwierniej przedstawić jego sedno. Aby jak najlepiej oddać przyczyny i przebieg zamieszek, twórcy przeprowadzili wywiady z osobami, które brały udział w tego typu zdarzeniach po jednej i po drugiej stronie barykady. Wirtualne protesty ukazane zostały za pomocą atrakcyjnej, pixel-artowej grafiki, która przywodzi na myśl oprawę wizualną z przygodówki Superbrothers: Sword & Sworcery EP.

PCPS4XONESwitchANDiOS

Secret Government
Secret Government

Strategiczne 2021 (wczesny dostęp od 22 czerwca 2020)

Globalna gra strategiczna (grand strategy game), w której gracz wciela się w członka tajnej organizacji rodem z teorii spiskowych, a jego zadaniem jest skryte manipulowanie biegiem wydarzeń na całym globie. Rozgrywka toczy się od XVIII wieku po czasy współczesne. Secret Government zostało opracowane przez rosyjskie studio GameTrek i wydane przez firmę 1C Entertainment.

PC

Rising Star 2
Rising Star 2

RPG 12 sierpnia 2020

Druga część serii symulacyjnych gier RPG, w których wcielamy się w lidera zespołu muzycznego i towarzyszymy mu w drodze do sławy. W Rising Star 2 zajmujemy się nie tylko koncertowaniem, lecz również biznesowym aspektem działalności naszej grupy.

PC

War Room
War Room

Strategiczne grudzień 2020

War Room to realistyczna gra strategiczna, w której przyjmujemy rolę dowódcy wojsk amerykańskich w Afganistanie. Gracz stara się zapewnić bezpieczeństwo w prowincji o obszarze przeszło 1000 kilometrów kwadratowych. Produkcja została opracowana przez polskie studio Binge Gaming OU.

PC

Metal Gear Solid
Metal Gear Solid

Akcji 3 września 1998

Przełomowa gra akcji z elementami skradanki osadzona w realiach political fiction. Opracowane przez Konami Metal Gear Solid jest pierwszą trójwymiarową odsłoną cyklu Metal Gear, który został zapoczątkowany ponad dekadę wcześniej na 8-bitowych komputerach MSX.

PCPS3PS1PSPPSV

Rebel Inc: Escalation
Rebel Inc: Escalation

Strategiczne grudzień 2020 (wczesny dostęp od 15 października 2019)

Strategia będąca konwersją pochodzącej z urządzeń mobilnych gry Rebel Inc. Celem zabawy w Rebel Inc: Escalation jest walka z rebelią w fikcyjnym państwie. W tym celu gracz musi budować potęgę militarną przy jednoczesnym dbaniu o potrzeby mieszkańców.

PC

Tom Clancy's Rainbow Six
Tom Clancy's Rainbow Six

Akcji 22 sierpnia 1998

Sygnowana nazwiskiem słynnego pisarza Toma Clancy’ego pierwszoosobowa gra akcji, opracowana przez założone przez niego studio Red Storm Entertainment. Produkcja pozwala pokierować oddziałem antyterrorystycznym podczas kolejnych misji.

PCPS1

Identity
Identity

RPG 2022 (wczesny dostęp od 30 listopada 2018)

Nietypowa gra MMORPG, która zrywa ze schematami charakterystycznymi dla tego gatunku. Twórcy Identity oferują olbrzymi świat, działający na zasadach podobnych do naszej współczesnej rzeczywistości.

PC

Sometimes Always Monsters
Sometimes Always Monsters

RPG 2 kwietnia 2020

Kontynuacja osadzonej we współczesności gry RPG Always Sometimes Monsters, w której poznajemy dalsze losy bohatera jedynki (produkcja umożliwia import zapisanych stanów gry z części pierwszej). Tym razem rozpoczynamy jako młody małżonek i autor książkowego bestsellera. Szukając inspiracji na kolejną powieść, bohater wyrusza w podróż autobusem po kraju, podczas której spotyka fanów i podobnych sobie pisarzy oraz nawiązuje nowe znajomości. Podobnie jak pierwsza odsłona serii, Sometimes Always Monsters stawia na interakcje z postaciami niezależnymi. W grze nie uświadczymy systemu walki – zamiast typowych dla RPG-ów starć z przeciwnikami, musimy lawirować pomiędzy niełatwymi decyzjami. Wybory gracza kształtują opowiadaną historię i jego relacje z innymi, a także wpływają na liczbę dostępnych opcji – już sama decyzja o zabraniu w podróż swojej drugiej połówki może otworzyć lub zamknąć pewne dalsze możliwości. Sometimes Always Monsters charakteryzuje dwuwymiarowa, pixel-artowa grafika, jest ona jednak wyraźnie bardziej szczegółowa niż w poprzedniej grze.

PC

Damnview: Built from Nothing
Damnview: Built from Nothing

Strategiczne 2021

Nietypowa produkcja z otwartym światem, stanowiąca dwuwymiarowy symulator mieszkańca miasta. Naszym zadaniem jest przetrwanie w nieprzyjaznym kapitalistycznym środowisku. Zamiast walki tytuł ten oferuje np. możliwość prowadzenia taksówki czy pracy w sklepie. Duże znaczenie mają podejmowane wybory i budowane znajomości.

PCPS4XONESwitch

Shady O'Grady's Rising Star
Shady O'Grady's Rising Star

RPG 20 lutego 2007

Shady O'Grady's Rising Star to produkcja reprezentująca gatunek RPG, dzięki której możemy poczuć, przynajmniej wirtualnie, smak życia gwiazdy rocka.

PC

Land of Screens
Land of Screens

Przygodowe 2021

Gra przygodowa typu point-and-click, w której wcielamy się w dziewczynę próbującą zerwać z uzależnieniem od mediów społecznościowych. W Land of Screens towarzyszymy głównej bohaterce w nawiązywaniu nowych znajomości i próbach odświeżenia dawnych przyjaźni.

PC

Counter Terrorist Agency
Counter Terrorist Agency

Strategiczne 5 grudnia 2019

Polska strategia czasu rzeczywistego, w której kierujemy fikcyjną organizacją antyterrorystyczną. Naszym zadaniem jest wykrywanie planowanych zamachów i zapobieganie im poprzez aresztowanie terrorystów. Wykorzystywane są do tego oddziały uderzeniowe oraz drony, jak również mniej etyczne środki.

PC

Rebel Inc.
Rebel Inc.

Strategiczne 6 grudnia 2018

Rebel Inc. to strategia, w której naszym zadaniem jest zapobieżenie przewrotowi w fikcyjnym państwie. Walcząc z rebeliantami musimy zarówno inwestować we wzmacnianie wojska, jak i dbać o utrzymanie wysokiego poziomu zadowolenia wśród cywilów.

ANDiOS

missed messages
missed messages

Przygodowe 20 maja 2019

Darmowa produkcja z gatunku visual novel, która obraca się wokół relacji międzyludzkich we współczesnym świecie. Rola gracza w missed messages ogranicza się jedynie do wyboru ścieżki dialogowej oraz interakcji z różnymi obiektami.

PC