Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikPrzygodowePC
Okładka No Longer Home (PC)
OkładkaNo Longer Home (PC)

No Longer Home PC

No Longer Home to narracyjna przygodówka typu point-and-click, w której towarzyszymy głównym bohaterom – Bo oraz Ao – w ich ostatnich chwilach we wspólnie wynajmowanym mieszkaniu na południu Londynu. Gra została opracowana przez niezależne studio Humble Grove.

Przygodowe | point-and-click | crowdfunding | indie | czasy współczesne

Kolekcja gier
Obserwuj grę

No Longer Home Premiera PC

30lipca2021

Steam

30lipca2021

Gry podobne do No Longer Home

Life is Strange

Tell Me Why

Know by Heart

No Longer Home jest narracyjną przygodówką typu point-and-click, opowiadającą o ostatnich wspólnych chwilach dwojga współlokatorów. Produkcja została opracowana przez niezależne studio Humble Grove, natomiast jej wydaniem zajęła się firma Fellow Traveller. Powstanie tego tytułu było możliwe między innymi dzięki udanej kampanii crowdfundingowej w serwisie Kickstarter.

Fabuła

Głównymi bohaterami No Longer Home są Bo oraz Ao. Jako studenci, protagoniści przez ostatni rok wspólnie wynajmowali mieszkanie w Londynie. Po ukończeniu nauki na uniwersytecie każdy z nich musi udać się w swoją stronę. Ao kończy się wiza, toteż musi powrócić do ojczystej Japonii, z kolei Bo pozostaje w Anglii, gdzie spróbuje znaleźć pracę i niejako rozpocząć nowe życie. Choć ich świat na pozór nie różni się zbytnio od naszego, w ich mieszkaniu przebywa jeszcze jeden lokator, czyli przypominający łosia stwór o wielu oczach zwany Lu...

Warto dodać, że gra otrzymała darmowy prequel zatytułowany Friary Road. Po zakończonym grillowaniu Bo i Ao wspólnie patrzą w nim w gwiazdy i rozmawiają o swojej przyszłości oraz tożsamości.

Mechanika

W No Longer Home akcję ukazano w widoku izometrycznym. W trakcie rozgrywki towarzyszymy głównym bohaterom w ich codzienności. Bo i Ao organizują imprezy z przyjaciółmi oraz grillują, grają w gry wideo, a także prowadzą osobiste rozmowy do późnych godzin nocnych. Poza tym eksplorujemy ich mieszkanie i przyglądamy się z bliska zgromadzonym w nim przedmiotom, poznając ich historię. Wszystko to sprawia, że z czasem dowiadujemy się coraz więcej o bohaterach, co pozwala nam zrozumieć emocje, jakie targają nimi w przededniu wyprowadzki ze wspólnego mieszkania.

Kwestie techniczne

No Longer Home posiada barwną grafikę utrzymaną w oszczędnej w detale, rysunkowej stylistyce.

Ciekawostki

Pomysł na No Longer Home narodził się w momencie, kiedy autorzy gry stanęli w obliczu problemu podobnego do tego, któremu muszą stawić czoła główni bohaterowie opisywanej produkcji. Rozdzieleni po studiach deweloperzy postanowili utrzymać kontakt i wspólnie stworzyć grę wideo.

Tryb gry: single player  

No Longer Home cena w dniu premiery: 53,99 PLN

Wymagania wiekowe No Longer Home: 12+

No Longer Home Wymagania sprzętowe

PC Windows

PC Windows

  • Minimalne:
  • Intel Core i3
  • 2 GB RAM
  • karta grafiki 1 GB GeForce GTX 460 lub lepsza
  • 1 GB HDD
  • Windows 7 SP1 64-bit