Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikPrzygodowePC
Okładka Land of Screens (PC)
OkładkaLand of Screens (PC)

Land of Screens PC

Gra przygodowa typu point-and-click, w której wcielamy się w dziewczynę próbującą zerwać z uzależnieniem od mediów społecznościowych. W Land of Screens towarzyszymy głównej bohaterce w nawiązywaniu nowych znajomości i próbach odświeżenia dawnych przyjaźni.

Przygodowe | point-and-click | 2D | indie | czasy współczesne

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Land of Screens Premiera PC

grudzień2021

Steam

grudzień2021

producent: Serenity Forge wydawca: Way Down Deep Strona oficjalna

Angielskie napisyAngielskie napisy

Gry podobne do Land of Screens

Tell Me Why

Life is Strange 2

missed messages

Land of Screens jest grą przygodową typu point-and-click, traktującą o próbie zerwania z uzależnieniem od Internetu i mediów społecznościowych. Produkcja została opracowana przez niezależne studio Serenity Forge, a jej wydaniem zajęła się firma Way Down Deep.

Fabuła

Główną bohaterką gry Land of Screens jest dziewczyna imieniem Holland, która zerwała ze swoim chłopakiem. Jako że jej związek trwał pięć lat, niedługo później jej media społecznościowe rozgrzały się do czerwoności od komentarzy. Zamiast wdawać się w internetowe dyskusje, protagonistka postanawia zrobić sobie przerwę od smartfona; dzięki temu niejako na nowo może odkryć, jakie przyjemności, ale też wyzwania, czekają na nią w prawdziwym świecie.

Mechanika

W Land of Screens akcję obserwujemy z boku. W trakcie rozgrywki zajmujemy się przede wszystkim prowadzeniem rozmów; w ten sposób nie tylko popychamy fabułę do przodu, lecz także pomagamy Holland nawiązywać nowe znajomości i odnawiać stare przyjaźnie z osobami niewidzianymi od lat. Wszystko po to, by dziewczyna mogła zapomnieć o niedawnym zerwaniu i o „dramie” spowodowanej przez nie w jej mediach społecznościowych.

Nie jest to łatwe, gdyż w świecie gry każdy jest wpatrzony w ekran smartfona, tabletu, komputera i telewizora. Protagonistka musi więc w pierwszej kolejności zadbać o to, by ludzie, z którymi kontaktu potrzebuje, spróbowali „wylogować się do życia”. Na tym jednak nie kończą się wyzwania, którym musi stawić czoła. Holland trafia bowiem między innymi na imprezę pełną nowych twarzy, profesjonalną konferencję i spotkania rodzinne, a także bierze udział w wypadach w plener. Każde z tych wydarzeń to okazja do przełamania lodów i odbywania rozmów twarzą w twarz, których dziewczyna potrzebuje... aczkolwiek najpierw musi się na nie zdobyć.

Kwestie techniczne

Oprawę graficzną gry Land of Screens utrzymano w kreskówkowej, nieco karykaturalnej stylistyce.

Tryb gry: single player  

Wymagania wiekowe Land of Screens: 12+

Land of Screens Wymagania sprzętowe

PC Windows

PC Windows

  • Minimalne:
  • Intel Core i3
  • 2 GB RAM
  • karta grafiki Intel HD lub lepsza
  • 2 GB HDD
  • Windows 7