Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikStrategicznePCSwitchXONEPS4
Okładka Damnview: Built from Nothing (PC)
OkładkaDamnview: Built from Nothing (PC)

Damnview: Built from Nothing

Nietypowa produkcja z otwartym światem, stanowiąca dwuwymiarowy symulator mieszkańca miasta. Naszym zadaniem jest przetrwanie w nieprzyjaznym kapitalistycznym środowisku. Zamiast walki tytuł ten oferuje np. możliwość prowadzenia taksówki czy pracy w sklepie.

Strategiczne | 2D | elementy przygodowe | top-down | symulator życia | indie | czasy współczesne

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Damnview: Built from Nothing Premiera

producent: Brainwash Gang wydawca: Sindiecate Arts

Gry podobne do Damnview: Built from Nothing

Disco Elysium

Graveyard Keeper

Sometimes Always Monsters

Damnview: Built from Nothing to dwuwymiarowy symulator z otwartym światem, w którym mamy możliwość wcielenia się w przedstawiciela społeczności podzielonej na klika klas. Ta nietypowa produkcja opowiada przygnębiającą historię i pozwala przyjrzeć się bliżej ciemnej stronie kapitalizmu. Za jej stworzenie odpowiada studio Brainwash Gang, a wydaniem zajęła się firma Sindiecate Arts.

Mechanika

Damnview: Built from Nothing to nietypowy sandboks, w którym staramy się przetrwać w nieprzyjaznym, miejskim środowisku, w którym współczucie i dobroć często mogą stać się dla nas przyczyną kłopotów. Głównym celem gry jest zdobywanie pieniędzy i poprawianie warunków bytowania naszego bohatera. Zamiast walki, zabijania wrogów i zdobywania skarbów, gra wymaga od nas… pracy. Do dyspozycji mamy kilka różnych stanowisk, takich jak np. kierowca taksówki czy sprzedawca w sklepie z filmami. Osoby zainteresowane szybszym zyskiem mogą zdecydować się na karierę przestępcy – np. sprzedając narkotyki w ciemnym zaułku lub szmuglując różnego rodzaju dobra.

Kluczową rolę w produkcji studia Brainwash Gang odgrywają także relacje z innymi bohaterami. Budujemy je stopniowo, podejmując przy tym decyzje, które wpływają na dalszy przebieg rozgrywki. Co ważne, wiele z napotkanych przez nas postaci posiada własne historie, motywacje i cele, które nie zawsze muszą być zbieżne z naszymi.

Tryby gry

Damnview: Built from Nothing posiada wyłącznie tryb dla pojedynczego gracza.

Kwestie techniczne

Damnview: Built from Nothing posiada interesującą oprawę graficzną, która została zaprojektowana w stylu retro. Uwagę zwraca stonowana, ponura paleta barw, dobrze współgrająca z ciężkim klimatem omawianej produkcji. Ciekawie prezentują się modele postaci – wszyscy bohaterowie są zantropomorfizowanymi zwierzętami.

Tryb gry: single player  

Wymagania wiekowe Damnview: Built from Nothing: 16+

PC
PS4
XONE
Switch