Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikPrzygodowePCXONE
Okładka Tell Me Why (PC)

Tell Me Why

Podzielona na trzy epizody gra przygodowa stworzona przez studio Dontnod Entertainment. W Tell Me Why gracze śledzą losy Alyson i jej bliźniaczego brata Tylera, którzy wracają w rodzinne strony, by przypomnieć sobie swe trudne dzieciństwo.

Przygodowe | TPP | epizodyczne | czasy współczesne

Okładka Tell Me Why (PC)

data premiery gry:

sie2020

PC XONE

Tell Me Why to epizodyczna gra przygodowa opracowana przez studio Dontnod Entertainment. Mowa o zespole mającym w swoim portfolio między innymi pokrewną gatunkowo, popularną serię Life is Strange.

Fabuła

Tell Me Why przenosi nas na mroźną Alaskę, a dokładnie – do fikcyjnego miasteczka Delos Crossing. W trakcie rozgrywki śledzimy losy Alyson i jej będącego osobą transpłciową brata Tylera. Po dziesięciu latach rozłąki bliźnięta wracają w swoje rodzinne strony, by przypomnieć sobie trudne dzieciństwo i rozwikłać tajemnice przeszłości. Rodzeństwo łączy specyficzna więź, a jego dalsze losy zależą od podejmowanych przez nas decyzji. Motorem gry są bowiem wspomnienia kluczowych momentów z życia bohaterów; to, jak je zapamiętają, wpłynie zarówno na ich dalsze życie, jak i na łączące ich relacje.

Mechanika

Rozgrywka w Tell Me Why nie odbiega od tego, do czego przyzwyczaiły nas przygodówki tworzone przez Dontnod Entertainment. Podczas zabawy kontrolujemy naprzemiennie Tylera i Alyson. Śledząc fabułę i dokonując wyborów determinujących jej dalszy przebieg, eksplorujemy lokacje, prowadzimy rozmowy oraz podejmujemy rozmaite interakcje z otoczeniem.

Kwestie techniczne

Tell Me Why zostało podzielone na trzy epizody wydawane w regularnych odstępach czasowych. Od strony wizualnej produkcja może się podobać; na uwagę zasługują zwłaszcza postacie zaprojektowane z dużą dbałością o detale.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Oczekiwania czytelników: 5,9 / 10 na podstawie 17 głosów czytelników.

Gry podobne do Tell Me Why

Wymagania wiekowe Tell Me Why

16+

Poznajcie Tell Me Why – nową grę twórców Life Is Strange
Poznajcie Tell Me Why – nową grę twórców Life Is Strange

wiadomość14 listopada 2019

Tell Me Why to nowa gra przygodowa od studia Dontnod Entertainment, które dostarczyło między innymi popularną serię Life Is Strange. Tym razem wcielimy się w Tylera i Alyson, którzy spróbują przypomnieć sobie swoje problematyczne dzieciństwo w małym miasteczku na mroźnej Alasce.

PC
XONE