Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 14 listopada 2019, 21:39

Poznajcie Tell Me Why – nową grę twórców Life Is Strange

Tell Me Why to nowa gra przygodowa od studia Dontnod Entertainment, które dostarczyło między innymi popularną serię Life Is Strange. Tym razem wcielimy się w Tylera i Alyson, którzy spróbują przypomnieć sobie swoje problematyczne dzieciństwo w małym miasteczku na mroźnej Alasce.

Studio Dontnod Entertainment zapowiedziało swoją nową produkcję. Mowa o grze przygodowej zatytułowanej Tell Me Why, która latem 2020 roku zadebiutuje na komputerach osobistych oraz Xboksie One. Pozycję kupimy zarówno na platformie Steam, jak i w sklepie Microsoftu; będzie też dostępna w ramach usługi Xbox Game Pass. Warto dodać, że choć gra będzie wydana w trzech epizodach, wszystkie mają trafić w ręce graczy latem – twórcy obiecują, że w przeciwieństwie do Life Is Strange 2 będą kurczowo trzymać się wcześniej ustalonego planu. Poniżej czeka na Was garść konkretów na jej temat.

Tell My Why zabierze nas w podróż do małego miasteczka na mroźnej Alasce. W trakcie zabawy prześledzimy losy Tylera i Alyson – bliźniaków próbujących przypomnieć sobie swoje dzieciństwo, które nie było usłane różami. Rodzeństwo będzie łączyła specyficzna więź, a motorem gry będą wspomnienia kluczowych momentów z życia bohaterów; to, jak każde z nich je zapamięta, będzie mieć wpływ zarówno na ich dalsze życie, jak i na łączące ich relacje. W trakcie zabawy przejmiemy kontrolę zarówno nad Tylerem, jak i nad Alyson.

Na tym jednak nie koniec, gdyż Tyler to pierwszy grywalny bohater w historii gier wideo od dużych studiów deweloperskich będący osobą transpłciową. Chcąc należycie go przedstawić, autorzy współpracowali z organizacją GLAAD, zajmującą się prawami środowisk LGBTQ. Autorzy przekonują, że otrzymamy „ujmującą postać, której historia nie ograniczy się do uproszczonych tropów”.

Studio Dontnod Entertainment przygotowuje kolejną ambitną grę przygodową. - Poznajcie Tell Me Why – nową grę twórców Life Is Strange - wiadomość - 2019-11-14
Studio Dontnod Entertainment przygotowuje kolejną ambitną grę przygodową.
  1. Oficjalna strona internetowa studia Dontnod Entertainment

Krystian Pieniążek

Krystian Pieniążek

Doświadczenie zawodowe zdobywał na łamach nieistniejącego już serwisu, w którym przepracował niemal trzy długie lata. Poza tym studiował kulturoznawstwo na AGH, gdzie lwią część prac zaliczeniowych również poświęcił grom wideo. Współpracę z GRYOnline.pl rozpoczął w sierpniu 2016 roku. Pomimo że Encyklopedia Gier od początku była jego oczkiem w głowie, przez lata był obecny również w newsroomie, a także pojawił się w dziale publicystyki. Niemniej ostatecznie skoncentrował się na Encyklopedii, gdzie nie tylko pracuje jako autor, lecz zajmuje się również technicznym zapleczem. Ponadto prowadzi własny sklep z grami wideo oraz gadżetami growymi i filmowymi, biega (jego największym osiągnięciem są maratony, jednak ma ochotę porwać się na dystans ultra), uprawia kolarstwo, kocha górskie wędrówki, jest fanem nu metalu, interesuje się kosmosem, a także oczywiście gra. Najlepiej czuje się w grach akcji z otwartym światem i RPG-ach, choć nie pogardzi dobrymi wyścigami czy strzelankami.

więcej