Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 14 listopada 2019, 21:42

autor: Vergil

Klimatyczny zwiastun The Artful Escape – muzycznej przygody rodem z teledysków Davida Bowiego

The Artful Escape, nad którym pracuje studio Beethoven and Dinosaur, doczekało się nowego zwiastuna. Ta hybryda przygodowej gry akcji oraz gry muzycznej zachwyca unikalną stylistyką i oryginalnym pomysłem na rozgrywkę.

Na tegorocznej imprezie X019 znalazło się miejsce zarówno dla dużych produkcji, jak i dla nieco mniejszych, choć wciąż interesujących tytułów. Jednym z tych drugich jest The Artful Escape, czyli oryginalna przygodowa gra akcji, którą utrzymano w stylistyce rodem z teledysków z lat siedemdziesiątych i osiemdziesiątych. Tytuł, nad którym pracuje niezależne studio Beethoven and Dinosaur, zmierza na komputery osobiste oraz Xboksa One, a dzisiaj możemy rzucić okiem na jego nowy klimatyczny zwiastun.

Głównym bohaterem gry The Artful Escape będzie Francis Vendetti – początkujący muzyk, który w poszukiwaniu własnej osobowości i tożsamości scenicznej uda się na międzywymiarową wyprawę. W trakcie zabawy akcję będziemy obserwować z boku, a w jej trakcie zajmiemy się nie tylko prowadzeniem rozmów z mieszkańcami poszczególnych krain i rozwiązywaniem logicznych łamigłówek, lecz także przeskakiwaniem po platformach, unikaniem wszechobecnych pułapek czy wreszcie strzelaniem z pistoletu laserowego do wrogów.

Poza tym ważną rolę odegra tu muzyka. Podczas rozgrywki będziemy kolekcjonować fragmenty utworów, z których następnie skomponujemy własne piosenki. Wisienką na torcie jest oryginalna stylistyka grafiki budząca skojarzenia z teledyskami Davida Bowiego.

The Artful Escape wyróżnia się na tle innych gier za sprawą oryginalnego pomysłu na rozgrywkę i unikalnej stylistyki. - Klimatyczny zwiastun The Artful Escape – muzycznej przygody rodem z teledysków Davida Bowiego - wiadomość - 2019-11-14
The Artful Escape wyróżnia się na tle innych gier za sprawą oryginalnego pomysłu na rozgrywkę i unikalnej stylistyki.
  1. Oficjalna strona internetowa gry The Artful Escape