Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikPrzygodowePCXONEPS4
Okładka Twin Mirror (PC)

Twin Mirror

Twin Mirror to przygodówka w konwencji surrealistycznego thrillera, której akcja toczy się w pełnym sekretów amerykańskim miasteczku. Bohater traci pamięć odnośnie brutalnych wydarzeń jednej nocy i próbuje odkryć, co się stało.

Przygodowe | TPP | thriller | surrealizm | Epic Store exclusive | Find Your Next Game

Okładka Twin Mirror (PC)

data premiery gry:

1gru2020

PC XONE PS4
Kolekcja gier
Obserwuj grę

Twin Mirror to narracyjna przygodówka opracowana przez wyspecjalizowane w tym gatunku francuskie studio DONTNOD Entertainment, mające na koncie takie pozycje jak Remember Me, Life is Strange czy Vampyr. Wydanie tej produkcji wzięła na siebie firma Bandai Namco Entertainment.

Fabuła

W Twin Mirror gracz wciela się w 33-letniego Samuela Higgsa, czyli byłego dziennikarza śledczego, który niedawno przeżył zawód miłosny. Bohater powraca do rodzinnego miasteczka Basswood w Wirginii Zachodniej, aby wziąć udział w pogrzebie swojego przyjaciela. Rankiem budzi się w pokoju hotelowym i z przerażeniem odkrywa, że jego koszula jest cała w cudzej krwi. Co gorsza, nie potrafi sobie przypomnieć, co robił poprzedniej nocy. Próbując rozwiązać tę zagadkę, bohater musi odnowić dawne znajomości, a także rozwikłać niezliczone mroczne tajemnice Basswood, lawirując w gęstej sieci intryg obejmującej miasteczko i jego okolice.

Mechanika

W Twin Mirror akcję obserwujemy zza pleców bohatera (TPP). Podczas zabawy większość czasu spędzamy na eksplorowaniu lokacji, prowadzeniu rozmów i podejmowaniu decyzji. Miasteczko i jego mieszkańcy kryją wiele tajemnic, które odkrywamy krok po kroku.

Co ciekawe, akcja gry nie ogranicza się do fizycznej rzeczywistości. Podczas zabawy regularnie udajemy się bowiem na wyprawy do wnętrza umysłu protagonisty, by w tym abstrakcyjnym otoczeniu rekonstruować rozmaite wydarzenia. Odzwierciedla to posiadane przez Sama nieprzeciętne umiejętności dedukcji i wizualizacji, a zarazem pozwala nam stopniowo poznawać prawdę na temat przeszłości bohatera oraz odkrywać inne sekrety Basswood.

Ponadto prezentowana przez Twin Mirror opowieść jest w dużym stopniu nieliniowa. To poczynania gracza kształtują przebieg historii oraz stosunki Samuela z mieszkańcami miasteczka.

Kwestie techniczne

Oprawa graficzna gry Twin Mirror prezentuje wysoką jakość. Dobre wrażenie robią zwłaszcza nastrojowe projekty lokacji oraz zrealizowane w ciekawy sposób wnętrze umysłu bohatera; podobać się może również reżyseria licznych przerywników filmowych.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Ocena czytelników: 3,2 / 10 na podstawie 36 głosów czytelników.

Oczekiwania czytelników przed premierą: 3,5 / 10 na podstawie 220 głosów czytelników.

Cena gry w dniu premiery: 119,00 PLN

Klasyfikacja PEGI Twin Mirror

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. W grze jest używany wulgarny język. Gra zawiera elementy przemocy.

Wymagania sprzętowe Twin Mirror

PC Windows

PC Windows

 • Minimalne:
 • Intel Core i3-2100 3.1 GHz / AMD Phenom II X4 945 3.0 GHz
 • 4 GB RAM
 • karta grafiki 2 GB GeForce GTX 750 / Radeon HD 7790 lub lepsza
 • 30 GB HDD
 • Windows 7 64-bit
 • Rekomendowane:
 • Intel Core i3-6100 3.7 GHz / AMD Athlon X4 845 3.5 GHz
 • 8 GB RAM
 • karta grafiki 4 GB GeForce GTX 1050 / Radeon RX 560 lub lepsza
 • 30 GB HDD
 • Windows 10 64-bit
Recenzje Twin Mirror - porażka twórców Life is Strange
Recenzje Twin Mirror - porażka twórców Life is Strange

wiadomość2 grudnia 2020

Z recenzji Twin Mirror wyłania się obraz produkcji ciekawej, ale obarczonej licznymi problemami, które nie pozwalają w pełni zrealizować tkwiącego w niej potencjału.

Twin Mirror – wiemy, kiedy zadebiutuje nowa gra twórców Life is Strange
Twin Mirror – wiemy, kiedy zadebiutuje nowa gra twórców Life is Strange

wiadomość15 września 2020

Poznaliśmy datę premiery Twin Mirror, nowej gry przygodowej od studia DONTNOD, autorów Life is Strange. Udostępniono także kolejny zwiastun.

Nowa przygodówka twórców Life is Strange przez rok tylko w Epic Games Store
Nowa przygodówka twórców Life is Strange przez rok tylko w Epic Games Store

wiadomość13 czerwca 2019

Francuskie studio Dontnod przesunęło datę premiery gry przygodowej Twin Mirror na 2020 rok i ogłosiło, że przez pierwsze 12 miesięcy tytuł będzie dostępny na PC wyłącznie za pośrednictwem sklepu Epic Games.

Twin Mirror nowym projektem autorów Life is Strange
Twin Mirror nowym projektem autorów Life is Strange

wiadomość8 czerwca 2018

Studio DONTNOD i firma Bandai Namco Entertainment zapowiedziały Twin Mirror, czyli narracyjną przygodówkę, w której będziemy eksplorowali senne amerykańskie miasteczko oraz wnętrze umysłu głównego bohatera.

PC
XONE
PS4