Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikPrzygodowePCPS4XONE
Okładka Twin Mirror (PC)

Twin Mirror

Twin Mirror to epizodyczna przygodówka w konwencji surrealistycznego thrillera, której akcja toczy się w pełnym sekretów amerykańskim miasteczku. Bohater traci pamięć odnośnie brutalnych wydarzeń jednej nocy i próbuje odkryć, co się stało.

Przygodowe | TPP | thriller | surrealizm | epizodyczne | Epic Store exclusive

Okładka Twin Mirror (PC)

data premiery gry:

2020

PC XONE PS4

Twin Mirror to wydana na platformę PC, PS4 i XONE narracyjna przygodówka. Grę opracowało francuskie studio DONTNOD, mające na koncie takie pozycje jak Remember Me, Life is Strange czy Vampyr. Natomiast rolę wydawcy pełniła firma Bandai Namco Entertainment.

Fabuła

Gracz wciela się w 33-letniego mężczyznę imieniem Samuel, który niedawno przeżył zawód miłosny. Bohater powraca do rodzinnego miasteczka Basswood, zlokalizowanego w Wirginii Zachodniej, aby wziąć udział w pogrzebie swojego przyjaciela. Rankiem budzi się w pokoju hotelowym i z przerażeniem odkrywa, że jego koszula jest cała w cudzej krwi. Co gorsza, Samuel nie potrafi sobie przypomnieć, co robił poprzedniej nocy.

Mechanika

Wydane na platformę PC, PS4 i XONE Twin Mirror jest narracyjną przygodówką, więc większość czasu spędzamy na eksplorowaniu lokacji, prowadzeniu rozmów i podejmowaniu decyzji. Miasteczko i jego mieszkańcy kryją wiele tajemnic, które krok po kroku odkrywamy podczas zabawy.

Akcja gry nie ogranicza się do fizycznej rzeczywistości Basswood. Próbując odzyskać wspomnienia, regularnie udajemy się na wyprawy do wnętrza umysłu Samuela, gdzie abstrakcyjna rzeczywistość oferuje świeże wyzwania eksploracyjne i fabularne.

Ponadto, prezentowana przez Twin Mirror opowieść jest w dużym stopniu nieliniowa. To poczynania gracza kształtują przebieg historii oraz stosunki bohatera z mieszkańcami miasteczka.

Kwestie techniczne

Gra wykonana została w pełnym 3D. Dobre wrażenie robią zwłaszcza projekty lokacji, zarówno w świecie rzeczywistym, jak i przede wszystkim, we wnętrzu umysłu bohatera oraz sposób wyreżyserowania scenek przerywnikowych.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Oczekiwania czytelników: 3 / 10 na podstawie 153 głosów czytelników.

Wymagania wiekowe Twin Mirror

18+

Nowa przygodówka twórców Life is Strange przez rok tylko w Epic Games Store
Nowa przygodówka twórców Life is Strange przez rok tylko w Epic Games Store

wiadomość13 czerwca 2019

Francuskie studio Dontnod przesunęło datę premiery gry przygodowej Twin Mirror na 2020 rok i ogłosiło, że przez pierwsze 12 miesięcy tytuł będzie dostępny na PC wyłącznie za pośrednictwem sklepu Epic Games.

Twin Mirror nowym projektem autorów Life is Strange
Twin Mirror nowym projektem autorów Life is Strange

wiadomość8 czerwca 2018

Studio DONTNOD i firma Bandai Namco Entertainment zapowiedziały Twin Mirror, czyli narracyjną przygodówkę, w której będziemy eksplorowali senne amerykańskie miasteczko oraz wnętrze umysłu głównego bohatera.

PC
XONE
PS4