Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 8 czerwca 2018, 18:08

autor: Adrian Werner

Twin Mirror nowym projektem autorów Life is Strange

Studio DONTNOD i firma Bandai Namco Entertainment zapowiedziały Twin Mirror, czyli narracyjną przygodówkę, w której będziemy eksplorowali senne amerykańskie miasteczko oraz wnętrze umysłu głównego bohatera.

Po RPG-u Vampyr studio DONTNOD powraca do gatunku przygodówek. - Twin Mirror nowym projektem autorów Life is Strange - wiadomość - 2018-06-09
Po RPG-u Vampyr studio DONTNOD powraca do gatunku przygodówek.
TWIN MIRROR W SKRÓCIE:
  1. Deweloper gry: DONTNOD
  2. Wydawca: Bandai Namco Entertainment
  3. Gatunek: przygodówka
  4. Platformy: PC, XONE, PS4
  5. Data premiery: 2019 r.

Już od zeszłego roku wiemy, że znane z gier Remember Me, Life is Strange i Vampyr francuskie studio DONTNOD pracuje z pomocą firmy Bandai Namco Entertainment nad nową narracyjną przygodówką. Teraz ten projekt został wreszcie oficjalnie zapowiedziany jako Twin Mirror. Tytuł zmierza na pecety oraz konsole Xbox One i PlayStation 4. Na premierę przyjdzie nam sporo poczekać, gdyż planowana jest dopiero na przyszły rok.

Gracz wcieli się w 33-letniego mężczyznę imieniem Samuel, który niedawno przeżył zawód miłosny. Bohater powraca do rodzinnego miasteczka Basswood, zlokalizowanego w Wirginii Zachodniej, aby wziąć udział w pogrzebie swojego przyjaciela. Rankiem budzi się w pokoju hotelowym i z przerażeniem odkrywa, że jego koszula jest cała w cudzej krwi. Co gorsza, Samuel nie potrafi sobie przypomnieć, co robił poprzedniej nocy.

Twin Mirror ma być narracyjną przygodówką, więc większość czasu spędzimy na eksplorowaniu lokacji, prowadzeniu rozmów i podejmowaniu decyzji. Miasteczko i jego mieszkańcy kryć będą wiele tajemnic, które krok po kroku będziemy odkrywali podczas zabawy.

Akcja gry nie ograniczy się do fizycznej rzeczywistości Basswood. Próbując odzyskać wspomnienia, będziemy także udawali się na wyprawy do wnętrza umysłu Samuela. Ponadto, fabuła ma być w dużym stopniu nieliniowa. Poczynania gracza ukształtują przebieg historii oraz stosunki bohatera z mieszkańcami miasteczka.

Na tym kończą się informacje udostępnione przez autorów. Więcej konkretów poznamy podczas targów E3. Mamy nadzieję, że wtedy też obejrzymy zapisy rozgrywki.

  1. Twin Mirror – oficjalna strona gry