Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 2 grudnia 2020, 11:38

Recenzje Twin Mirror - porażka twórców Life is Strange

Z recenzji Twin Mirror wyłania się obraz produkcji ciekawej, ale obarczonej licznymi problemami, które nie pozwalają w pełni zrealizować tkwiącego w niej potencjału.

Wczoraj premierę miała gra Twin Mirror, czyli najnowsza przygodówka studia DONTNOD Entertainment, znanego m.in. z serii Life is Strange. Do sieci zdążyło już trafić wystarczająco dużo recenzji, aby możliwe było ocenienie, czy projekt spełnia pokładane w nim nadzieje. Niestety, oceny wskazują na to, że tym razem autorzy zawiedli.

Pecetowa wersja Twin Mirror posiada średnią ocen na poziomie 67% według serwisu Metacritic. Wydania konsolowe mają obecnie zbyt mało recenzji. Poniżej przytaczamy przykładowe noty:

Przykładowe recenzje Twin Mirror:

 1. Evereye.it – 8/10
 2. PC Invasion – 8/10
 3. Shacknews – 8/10
 4. 4Players.de – 75/100
 5. PCGamesN – 7/10
 6. GameSpot – 7/10
 7. Trusted Reviews – 3.5/5
 8. TheSixthAxis – 7/10
 9. Vandal – 6.5/10
 10. JeuxVideo – 13/20
 11. PCGames.de – 6/10
 12. Destructoid – 6/10
 13. PCGamer – 52/100
 14. IGN – 5/10
 15. Windows Central – 2/5

Jak widać, rozrzut ocen jest dosyć spory. Większość recenzji zgadza się jednak, że Twin Mirror jest grą bardzo nierówną. Posiada wiele ciekawych elementów, ale również masę problemów. Redaktorzy często chwalą mechanizmy detektywistyczne oraz w sumie ciekawą intrygę, ale narzekają na krótkość historii oraz słabego głównego bohatera. Do tego produkcja oferuje sporo rozwiązań, które mają duży potencjał, ale są wykorzystywane zbyt sporadycznie, aby go zrealizować. Główny wątek ma również kończyć się w momencie, kiedy zaczyna nabierać tempa.

Obecnie jest to najsłabiej oceniana gra DONTNOD Entertainment. Do tego nie ma szans na wyjście na prostą w kolejnych odcinkach, gdyż w przeciwieństwie do serii Life is Strange, najnowsza produkcja zespołu nie ma charakteru epizodycznego. Twin Mirror pozostanie więc ciekawą, ale mocno niedoskonałą produkcją, która raczej nie zadowoli fanów studia.

Przypomnijmy, że Twin Mirror ukazało się na PC, Xboksa One oraz PlayStation 4. Na żadnej z tych platform nie oferuje polskiej wersji językowej.

 1. Oficjalna strona gry