Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 2 grudnia 2020, 11:46

autor: qjin

EA Play w Xbox Game Pass na PC - znamy datę połączenia abonamentów

Microsoft zdradził datę włączenia oferty EA Play do abonamentu Xbox Game Pass na PC. Zgodnie z wcześniejszą zapowiedzią, stanie się to jeszcze w grudniu tego roku.

EA Play w Xbox Game Pass na PC:
  • Data połączenia: 15 grudnia 2020 roku.
  • Dostęp do ponad 60 gier z oferty Electronic Arts, w tym Star Wars Jedi: Fallen Order.
  • Wymagana aplikacja Origin z kontem EA, które należy zintegrować z kontem Xbox.
  • Brak dodatkowych opłat.

Rozwój usługi subskrypcyjnej Xbox Game Pass jest dla koncernu Microsoft i jego działu Xbox jednym z priorytetów. Oferta abonamentu jest regularnie poszerzana o nowe gry nie tylko z portfolio Xbox Game Studios, ale także zewnętrznych producentów i wydawców. Wielką nowiną była wrześniowa zapowiedź połączenia abonamentów EA Play (dawne Origin Access Basic) i Xbox Game Pass w ramach nowego porozumienia Microsoftu i Electronic Arts. Na konsolach doszło do tego już 10 listopada, natomiast posiadacze PC otrzymają dostęp do gier „Elektroników” 15 grudnia tego roku.

EA Play w Xbox Game Pass na PC - znamy datę połączenia abonamentów - ilustracja #1
Data została ujawniona na oficjalnym Twitterze Xbox Game Pass na PC.

Włączenie kosztującego 14,99 zł miesięcznie abonamentu EA Play w Xbox Game Pass na PC nie będzie wiązać się z podniesieniem kosztów. Oprócz możliwości zagrania w ponad 60 produkcji z portfolio Electronic Arts (m.in. serie Battlefield, FIFA, Need for Speed czy Star Wars, w tym Star Wars Jedi: Fallen Order), w tym także w specjalne wersje próbne, gracze otrzymają 10% zniżkę na gry wydawcy w sklepach cyfrowej dystrybucji Origin i Microsoftu. EA Play w ramach Xbox Game Pass nie będzie można ulepszyć za dopłatą do droższej wersji abonamentu EA Play Pro, oferującego premierowy dostęp do nowych tytułów, takich jak Star Wars: Squadrons i FIFA 21.

EA Play w Xbox Game Pass na PC - znamy datę połączenia abonamentów - ilustracja #2
Dostęp do gier z EA Play w ramach Xbox Game Pass PC będzie darmowy.

Należy wspomnieć, że wymagane będzie utworzenie konta EA, które następnie należy połączyć z kontem Xbox. Nie obejdzie się również bez zainstalowania aplikacji Origin. Odpowiedzi na najważniejsze pytania związane z połączeniem EA Play i Xbox Game Pass znajdziecie pod tym adresem.

Xbox Game Pass jest dostępny zarówno dla użytkowników konsol Xbox, jak i PC. Dodatkowo dzięki usłudze streamingowej xCloud, która jest częścią abonamentu w wersji Ultimate, również posiadacze urządzeń mobilnych opartych na systemie Google Android mogą zagrywać się za pośrednictwem chmury w około 150 gier dostępnych w ramach subskrypcji Microsoftu. Przypominamy, że za pierwszy miesiąc korzystania z abonamentu wystarczy zapłacić 4 zł (później 39,99 zł w przypadku Xbox Game Pass na PC oraz 54,99 zł w przypadku Xbox Game Pass Ultimate na PC i konsolach). Grudzień zapowiada się nader ciekawie dla subskrybentów usługi koncernu z Redmond. Warto na marginesie dodać, że jutro do Xbox Game Pass na PC trafi także wydany w marcu tego roku Doom Eternal.