Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikSportowePCXONESwitchXSXPS4PS5
Okładka FIFA 21 (PC)

FIFA 21

FIFA 21: Edycja Legacy

FIFA 21 to kolejna odsłona rozwijanego przez EA Sports cyklu gier piłkarskich. Podobnie jak w poprzednich częściach serii, gracz kieruje wiernie odwzorowanymi drużynami oraz zawodnikami, walcząc o zwycięstwo na najsłynniejszych stadionach świata.

Sportowe | piłka nożna | na 2 osoby | podzielony/wspólny ekran | Xbox Game Pass | EA Play

Okładka FIFA 21 (PC)

data premiery gry:

9paź2020

PC PS4 XONE Switch

4gru2020

PS5 XSX

FIFA 21 stanowi kolejną odsłonę rozwijanego przez EA Sports cyklu symulatorów piłkarskich, którego historia sięga 1993 roku. Tytuł ponownie oferuje zabawę zarówno dla pojedynczego gracza, jak i dla fanów rozgrywek wieloosobowych. Jak co roku, w grze znajdziemy rzeczywistych zawodników oraz zespoły, które możemy poprowadzić do zwycięstwa w kolejnych meczach.

Gameplay

FIFA 21, tak jak poprzednie odsłony cyklu, pozwala graczom na rozgrywanie meczów, spotkań i turniejów z udziałem licencjonowanych reprezentacji narodowych i drużyn piłkarskich z lig z całego świata. Chociaż podstawy zabawy nie zostały zmienione, to tytuł oferuje kilka nowości, głównie z zakresu sztucznej inteligencji oraz trybu kariery.

Produkcja wprowadza dwa nowe systemy SI. Pierwszy z nich, tzw. Positioning Personality, wpływa na rozstawienie zawodników na boisku. Dzięki niemu piłkarze unikają wchodzenia na pozycje spalone oraz sprawniej blokują podania przeciwników. Drugi – Creative Runs – zmienia sposób budowania ataku pozycyjnego.

Ponadto zmiany zaimplementowano też w poruszaniu się zawodników z piłką. Dzięki kontekstowemu dryblingowi możemy teraz wykonywać precyzyjne i szybkie zwody aby oszukać rywali.

Rozbudowie uległ także tryb kariery. Podobnie jak w starszych odsłonach cyklu gracz będzie mógł podczas symulacji na żywo ingerować w przebieg spotkania oraz obserwować szereg statystyk, takich jak np. ocena meczu czy wytrzymałość zawodnika. Tytuł pozwala na swobodne dobieranie treningów dla zawodników (co umożliwi poprawę ich atrybutów) oraz po raz pierwszy w historii zmianę pozycji, do której są przypisani. Rozbudowie uległ także system transferów, dzięki czemu mamy większą swobodę w modyfikowaniu składów drużyny.

W rozgrywce wieloosobowej główną atrakcją pozostaje szalenie popularny tryb Ultimate Team. W tym roku został wzbogacony m.in. o specjalne wyzwania społecznościowe oraz możliwość kooperacyjnej gry o punkty ze znajomymi.

W FIFA 21 pojawia się także, wprowadzony w poprzedniej odsłonie serii, tryb VOLTA Football. Można w nim rozgrywać mecze na boiskach ulokowanych w miejskim środowisku. Został on jednak rozbudowany i wzbogacony o nowe lokacje i bohaterów minikampanii fabularnej.

Crossplay

FIFA 21 nie przewiduje żadnej możliwości rozgrywek międzyplatformowych.

Kwestie techniczne

FIFA 21 działa na silniku Frostbite, co przekłada się na szczegółową oprawę graficzną. Nowością jest zaimplementowanie nowego systemu realistycznych starć zawodników. W grze znalazł się także profesjonalny komentarz Dariusza Szpakowskiego i Jacka Laskowskiego.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   Internet   / wspólny ekran     Liczba graczy: 1-22  

Ocena czytelników: 1,6 / 10 na podstawie 1575 głosów czytelników.

Oczekiwania czytelników przed premierą: 3,5 / 10 na podstawie 884 głosów czytelników.

Cena gry w dniu premiery: 209,90 PLN

Klasyfikacja PEGI FIFA 21

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry.

Wymagania sprzętowe FIFA 21: Edycja Legacy

PC Windows

PC Windows

 • Minimalne:
 • Intel Core i3-6100 3.7 GHz / AMD Athlon X4 880K 4.0 GHz
 • 8 GB RAM
 • karta grafiki 2 GB GeForce GTX 660 / Radeon HD 7850 lub lepsza
 • 50 GB HDD
 • Windows 7/8.1/10 64-bit
 • Rekomendowane:
 • Intel Core i5-3550 3.4 GHz / AMD FX-8150 3.6 GHz
 • 8 GB RAM
 • karta grafiki 4 GB GeForce GTX 670 / Radeon R9 270X lub lepsza
 • 50 GB HDD
 • Windows 10 64-bit
Recenzja gry FIFA 21 - EA, znowu to zrobiliście
Recenzja gry FIFA 21 - EA, znowu to zrobiliście

Recenzja 12 października 2020, 15:05

Zastanawiam się też, po co silić się na tak efekciarskie i na dłuższą metę mało istotne zmiany, skoro w tym samym czasie można było dopieścić grę od strony czysto technicznej. Na początku myślałem, że to wszystko wina wersji przedpremierowej, ale tytuł już oficjalnie wyszedł, a menu główne nadal działa z opóźnieniem (mikrosekundowym, niemniej odczuwalnym), nie wspominając o błędach pokroju chwilowej niemożności odszukania przeciwnika (bo raczej nie uwierzę w to, że serwery są puste) czy losowych ścinek ekranu zmuszających do zrestartowania konsoli. Naprawdę wystarczy mi moja frustracja związana z dostawaniem sromotnego łomotu na murawie. Dlaczego, drodzy deweloperzy, doprowadzacie mnie do rozpaczy także poza boiskiem?

PC
PS4
XONE
PS5
XSX
Switch