Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 18 czerwca 2021, 22:01

FIFA 21 FUT: EA tymczasowo umożliwiło podgląd paczek przed zakupem

11 czerwca, wraz ze startem Euro 2020, w grze FIFA 21 rozpoczęło się wydarzenie Festiwal FUTbolu. Wczoraj w jego ramach Electronic Arts wprowadziło możliwość podglądania zawartości paczek w trybie FUT przed ich zakupem.

Temat lootboksów rozpalał branżę gier w toku ósmej generacji konsol i nie inaczej jest ponad pół roku po starcie dziewiątej. Próbując uniknąć kontrowersji, deweloperzy i wydawcy szukają rozwiązań mogących pogodzić oczekiwania akcjonariuszy i krytyków. Niewielki krok w tym kierunku wykonało wczoraj Electronic Arts, wprowadzając do trybu FUT w grze FIFA 21 możliwość podglądania zawartości paczek kart z piłkarzami przed ich zakupem (tzw. paczki Preview). Żeby nie było jednak tak słodko, opcja ta została ograniczona czasowo do towarzyszącego Euro 2020 wydarzenia Festiwal FUTbolu, które potrwa do 16 lipca. Po zakończeniu eventu zostaną przywrócone standardowe paczki.

Źródło: Electronic Arts.

Jak to wszystko działa? W dużym skrócie: jeśli będziecie chcieli kupić paczkę Preview za monety lub punkty FIFA (FIFA Points), jej zawartość poznacie przed dokonaniem płatności. Co za tym idzie, jeśli zdecydujecie się na transakcję – możliwy na jej dokonanie czas odmierzany jest przez zegar – nie nabędziecie przysłowiowego kota w worku, a konkretną paczkę, którą już widzieliście. W przypadku, gdy jej zawartość nie przypadnie Wam do gustu, kolejną będziecie mogli w ten sposób odsłonić dopiero po upływie określonego czasu.

Pełny opis mechaniki kupowania paczek Preview znajdziecie tutaj. Warto tylko zaznaczyć, że opisanym wyżej nowym, tymczasowym zasadom nie podlegają paczki, które nie zostały zakupione bezpośrednio w sklepie gry, takie jak nagrody za Division Rivals, SBC czy zadania – ich „działanie” pozostanie takie, jakie było do tej pory. Ponadto zwróćcie uwagę, że po odsłonięciu zawartości paczki nie jesteście informowani o znajdujących się w niej duplikatach. Dobrze więc znać swoją kolekcję na wylot, aby potem mocno się nie rozczarować.

FIFA 21 jest dostępna na PC, PS4, PS5, XONE, XSX|S i Switchu, a od 6 maja także w usługach Xbox Game Pass Ultimate oraz EA Play.

Hubert Śledziewski

Hubert Śledziewski

Z wykształcenia socjolog, z pasji gracz. Przygodę z gamingiem rozpoczął w wieku czterech lat – od Pegasusa. Obecnie preferuje PC i wymagające RPG-i, lecz nie stroni ani od konsol, ani od innych gatunków. Zawodowo pisze od 2016 roku. Z GRYOnline.pl związał się pięć lat później – choć zna serwis, odkąd ma dostęp do Internetu – by połączyć zamiłowanie do słowa i gier. Zajmuje się głównie newsami i publicystyką. Kiedy nie gra i nie pisze, najchętniej czyta, ogląda seriale (rzadziej filmy) i mecze Premier League, słucha ciężkiej muzyki, a także spaceruje z psem. Niemal bezkrytycznie kocha twórczość Stephena Kinga. Nie porzuca planów pójścia w jego ślady. Pierwsze „dokonania literackie” trzyma jednak zamknięte głęboko w szufladzie.

więcej