Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 5 sierpnia 2021, 15:15

EA chwali się sukcesem FIFA 21; zaangażowanie w FUT mocno wzrosło

W ramach raportu podsumowującego pierwszy kwartał roku fiskalnego 2022 firma Electronic Arts pochwaliła się popularnością gry FIFA 21. Według podanych danych, najnowsza odsłona słynnego cyklu symulatorów piłkarskich trafiła do przeszło 31 milionów graczy pecetowych i konsolowych.

Istnieje spora grupa graczy, wśród których cykl FIFA wzbudza spore kontrowersje. Zarzucają oni jego twórcom, studiu EA Sports, między innymi niewielką liczbę zmian w gameplayu w kolejnych, ukazujących się co rok częściach, oraz nieprzyjemny system mikropłatności w trybie FIFA Ultimate Team. Narzekania nie zmieniają jednak faktu, że poszczególne odsłony tej serii symulatorów piłkarskich rokrocznie cieszą się bardzo dużą popularnością. FIFA 21 nie jest pod tym względem wyjątkiem. Jak poinformowała firma Electronic Arts w raporcie podsumowującym pierwszy kwartał roku fiskalnego 2022, tytuł ten trafił do przeszło 31 milionów graczy pecetowych i konsolowych.

Doskonale poradził sobie również wspomniany FUT (czyli FIFA Ultimate Team). Liczba meczów rozegranych w tym sieciowym trybie, w którym z posiadanych kart można budować swoje drużyny marzeń, wzrosła aż o 48% w porównaniu z ubiegłym rokiem. A to rzecz jasna oznacza szansę dla EA na jeszcze większe zyski.

Na koniec można zadać sobie pytanie, czy FIF-ie 22 również uda się odnieść sukces na rynku? Sądząc po popularności marki i dodając do tego fakt, że twórcy obiecują sporo zmian (których znaczna część niestety obecna będzie wyłącznie na konsolach nowej generacji), raczej śmiało możemy założyć, iż tak będzie.

  1. Oficjalna strona gry FIFA 21
  2. Recenzja gry FIFA 21 - EA, znowu to zrobiliście
  3. FIFA 21 – poradnik do gry

Miłosz Szubert

Miłosz Szubert

Filmoznawca z wykształcenia. Interesuje się wszystkim, co interesujące. Fan tenisa, koszykówki, komiksów, dobrych książek, historii i gier strategicznych Paradoxu. Od niedawna domorosły Mistrz Gry (podobno wychodzi mu to całkiem nieźle). Przez parę lat montował filmy na kanale Notatnik Kinomana na YouTube. W GryOnline.pl pracuje od stycznia 2017 roku. Obecnie opiekuje się działami trainerów i kodów, uzupełnia encyklopedię o trailery, a także rozwija bazę zapisów gier. Od czasu do czasu poinformuje Was także o nowych darmowych grach w Epic Games Store oraz interesujących ofertach na konsole.

więcej